Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam
Gazete Torbalı

CHP’YE DEĞİL, KENDİLERİNE ÇALIŞTILAR!

CHP’YE DEĞİL, KENDİLERİNE ÇALIŞTILAR!

Cumhurbaşkanlığı seçimi sonuçlandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açık ara bir farkla tekrar Cumhurbaşkanı olarak seçildi.

Torbalı genelinde “sağduyulu” bir seçim süreci geçirdik. Bu nedenle ben ilçemizdeki siyasi partilere ve tüm vatandaşlarımıza teşekkür etmek istiyorum.

Seçimin ardından Cumhur İttifakı cephesinden hep birlik beraberlik açıklamaları yapılıyor. Özellikle “Türkiye kazandı, Türkiye Yüzyılını hep beraber inşa edeceğiz” gibi pozitif söylemler duyduk.

Gösterdikleri bu siyasi olgunluk sebebiyle Cumhur İttifakı yöneticilerine de teşekkür ediyorum.

Millet İttifakı cephesine baktığımız zaman ise bir yarış görüyoruz. Özellikle Belediye Başkanı Mithat Tekin ile CHP İlçe Başkanı Övünç Demir “Teşekkür etme” yarışına girmişler.

Millet İttifakı adayı Kemal Kılıçdaroğlu seçimi açık ara kaybetmişken nedir bu “teşekkür” yarışı?

Bu yarışın sebebi seçmene şirinlik yapmaktır. Çünkü hem Tekin, hem de Demir’in seçim sonuçları ile işi yok. Kazanmışlar-kaybetmişler umurlarında değil. İkisinin de tek derdi var; yerel seçimlerde belediye başkan adayı olabilmek…

Seçim sürecinde de, saha çalışmalarında da şunu açıkça gördük ki, her ikisi de Kılıçdaroğlu’nu Cumhurbaşkanı yapmak için değil, partide öne çıkmak için kendilerine çalıştılar.

Bir-iki kez mecburen yan yana gelmek zorunda kaldılar ama, gerek parti çalışmaları olsun, gerek afiş ve bayraklama çalışmaları olsun, gerekse de sandık görevleri konusunda olsun birbirlerine destek olmadılar. Birbirlerinden destek de istemediler.

Sonuç olarak, sandıklarda görev yapacak “müşahit” bulamadılar.

Özellikle seçimin ikinci turunda CHP’li yöneticileri neredeyse hiç göremedik.

Bir tek eski İlçe Başkanı Faruk Akpınar ile eski parti yöneticisi Hüseyin Arslan’ın bireysel çabalarına tanık olduk. Haklıya hakkını teslim edelim. Faruk Akpınar köy köy, mahalle mahalle partisi için çalıştı. Hüseyin Arslan da özellikle ev ziyaretleri ile partisinin oyunu ikinci turda artırmak için elinden gelen gayreti gösterdi.

Ama Övünç Demir ile Mithat Tekin’in bir çabasını, bir gayretini göremedik.

İlk turda zaten yenilgiyi kabullenmiş bir görüntü çizdiler. Bu negatif hava ikinci turda parti örgütüne de yansıdı. Öyle olunca da yenilgi kaçınılmaz oldu.

Tekin ile Demir arasındaki yarış bugünden itibaren daha da kızışacaktır. Sürekli birbirlerini CHP Genel Merkezi’ne şikayet ediyorlar. Birbirlerinin ayağını kaydırmaya çalışıyorlar. Bazen parti tabanına karşı yan yana gelip sahte gülücükler gösterseler de perde arkasında çok büyük sorunlar yaşıyorlar.

Yukarda filler tepişirken de altta çimler eziliyor. Olan CHP’li vatandaşların emeklerine oldu yine. Mithat Tekin ile Övünç Demir adaylık yarışı yaparken, Torbalı’daki CHP’ye gönül vermiş vatandaşlarımızın bütün emekleri, çabaları, gayretleri bu yarışa kurban gitti…

CHP tabanı bunun hesabını hem sayın Tekin’e, hem de sayın Demir’e soracaktır…

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ