Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam
Gazete Torbalı

MİLYONLUK VURGUN ORTAYA ÇIKSIN

MİLYONLUK VURGUN ORTAYA ÇIKSIN

Torbalı’da milyonluk vurgun dosyasını açıyoruz. İddiaları ilk gündeme getiren Torbalılı iş insanı Aytekin Yıldırım oldu. Yıldırım, Torbalı’da yayın yapan bir gazetenin internet sitesine açıklamalarda bulundu. Bunun üzerine biz de Gazete Torbalı olarak bu iddiaları gündeme getirdik.

Daha sonra söz konusu internet sitesi, Aytekin Yıldırım’ın videolarını yayından kaldırdı. Ama biz Gazete Torbalı olarak, bedeli ne olursa olsun bu iddiaların üzerine gitmeye kararlıyız.

Öncelikle olayı en başından izah edelim;

İzmir-Aydın asfaltı üzerinde belediyeye ait 4 bin metrekarelik bir alan vardı. Aytekin Yıldırım’ın bu alanın arkasında bulunan 20 dairelik bir arsayı satın aldı. Daha sonra belediyeye giderek dönemin Belediye Başkanı İsmail Uygur’a “İki arsayı birleştirelim, kat karşılığı bir anlaşma yapalım, yüzde 40’ı belediyenin olsun” dedi.

Uygur, bu teklife sıcak baktı ve çalışmalar başladı. Aytekin Yıldırım, bu yere 2 Milyon Dolar’ın üzerinde bir para verip satın aldı. Ancak burası imarda “Belediye hizmet alanı” olarak geçiyordu.

İmar değişikliği yapılacağı sırada, belediye anlaşmadan tek taraflı olarak vazgeçti. Yıldırım, Uygur’a gidip sorduğunda ise, “Burası belediyeye lazım, biz burada itfaiye hizmet binası yapacağız, kat karşılığı vermekten vazgeçtik” cevabı alıyor.

Aytekin Yıldırım da “kamu yararı var” diyerek kabul ediyor, kendi yerini de satıyor.

Ancak daha sonra araya birileri giriyor, İsmail Uygur hasta yatağındayken, Yıldırım’ın 20 dairelik yeri satın alınıyor, ön tarafında, cadde üzerinde 110 daire ve 6 dükkanlık belediye arsası ile takas yapılıyor.

Torbalı Belediyesi ayaküstü 90 daire ve 6 dükkan zarara uğratılıyor.

Aralarında CHP’li belediye meclis üyeleri, Torbalı Belediyesi bürokratlarının da olduğu birçok isim konuşuluyor. Hukuki hak doğurmamak adına bu isimleri şimdilik açıklamıyorum. Konu yargıya taşındığı zaman, ben de bildiklerimi söylemeye, elimdeki bilgi ve belgeleri vermeye hazırım.

Tüm bu iddialar Torbalı kamuoyunu meşgul ederken, Torbalı Belediyesi’nden ve iddiaların odağındaki isim Belediye Başkanı Mithat Tekin’den tek satır açıklama yapılmadı.

Bırakın açıklama yapılmasını, enterasan bir şekilde Aytekin Yıldırım’ın açıklamalarının olduğu videolar internet sitesinden kaldırılıyor.

Bu videoların kimler tarafından ve ne şekilde kaldırıldığı mutlaka ortaya çıkacaktır.

Benim asıl sormak istediğim; belediyenin bu anlamsız suskunluğu!

Susuyorsanız, iddiaları kabul ediyorsunuz demektir. Yok eğer iddiaları kabul etmiyorsanız çıkar yalanlarsınız, iddia sahibi iş insanı Aytekin Yıldırım’ı mahkemeye verirsiniz…

Şeffaf belediyecilik anlayışı gereği, Torbalı kamuoyu aydınlatılmalıdır. Buradan Belediye Başkanı sayın Mithat Tekin’e bir kez daha çağrıda bulunuyorum; çıkın açıklayın!

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ