Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam
Gazete Torbalı

Beyaz listenin adayı kim olacak?

Beyaz listenin adayı kim olacak?

CHP Torbalı İlçe kongresine sayılı günler kalmış olmasına rağmen mevcut ilçe başkanı Övünç Demir henüz adaylığını açıklamadı. Delege seçimlerine “Beyaz Liste” ile girecek olan Demir’in adaylığını açıklamaması parti kulislerinde “Övünç Demir aday olmayacak” söylentilerini güçlendiriyor. Kongreden yaklaşık 3 ay sonra yerel seçim startı verileceği ve Demir’in ilçe başkanı seçilse bile istifa edip Belediye Başkan adaylığını ilan edeceği, bu sebeple de ilçe başkanlığına aday olmayacağı uzun süreden beridir CHP tabanında dile getiriliyor.

PARTİ TABANI 3 AYLIK İLÇE BAŞKANI İSTEMİYOR

2024 yerel seçimlerde ittifak olmayacağı ve CHP’nin tek başına kendi parti oyu ile yerel seçime girebileceği ihtimali üzerine güçlü bir parti teşkilatı isteyen CHP tabanı, 3 aylık ilçe başkanlığı formülüne sıcak bakmıyor.

BEYAZ LİSTENİN ADAYI KİM OLACAK?

Henüz adaylığını açıklamayan mevcut İlçe Başkanı Övünç Demir’in, yerel seçimler öncesi bir kongre mağlubiyeti yaşamak istemediği, bu nedenle delege seçimlerinin sonuçlarını beklediği düşünülüyor. Delege seçimlerinin ardından Ertan Çelik, Timur Mert, Ayhan Kaya gibi isimlerin adaylığı gündeme gelebilir. Övünç Demir’in aday olup ilçe başkanlığını kazanması durumunda da 3 ay sonra istifa edeceği ve yerine Sultan İpekli’nin atanacağı da CHP kulislerinde dile getiriliyor.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ