Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam
Gazete Torbalı

İKİ AYDIR SÖYLEDİĞİMİZE GELDİLER

İKİ AYDIR SÖYLEDİĞİMİZE GELDİLER

CHP Torbalı İlçe Örgütü bugün sandık başına giderek yeni ilçe yönetimini belirledi. İki aydır ne yazıyorsak o oldu. İki aydır kendi parti tabanına, üyelerine, delegelerine yalan söyleyenlerin foyası çıktı meydana. Kongreye gidenler sahnede bir de “çocuk tiyatrosu” izlediler. Şimdi hepsini anlatacağım…

CHP’deki aktif siyaset hayatının son 13 yılına 13 mağlubiyet sığdırmayı başaran ve bu anlamda “dünya yenilgi rekorunu” elinde bulunduran Kemal Kılıçdaroğlu, kendi koltuğu tartışılmasın, genel başkanlığı konuşulmasın diye son seçimlerin ardından kongre kararı aldı.

Kongre partisi olan CHP, tüm il ve ilçelerde sandık başına gidince herkes kendi derdine düştü ve Kemal Kılıçdaroğlu’nun mağlubiyeti parti tabanında unutuldu.

Kongreye giden ilçelerden biri de Torbalı oldu. CHP Torbalı İlçe Örgütü kongre kararı aldığı gün mevcut İlçe Başkanı Övünç Demir’in “aday olamayacağını” yazmıştık. O günden beri bizi taraf tutmakla, yalan haber yapmakla suçlayanlar acaba bugün özür dilerler mi?

Neyse, kimsenin özrüne ihtiyacımız da yok, biz doğruları yazmaya devam edeceğiz, kimsenin keyfine göre haber yapacak değiliz.

Delege seçimlerinde mevcut yönetim “Beyaz Liste” ile çıkınca, karşısına Mesut Güler “Mavi Liste” ile çıktı. Güler’e “aday ol” diyenler, delege seçimlerinde arkasında durmadılar.

Belediye Başkanı Mithat Tekin, kendi mahallesi Muratbey’de “Mavi Liste’den” delege yazıldı ancak seçimi Beyaz Liste kazanınca delege seçilemedi. O gün biz haber yapınca, hemen talimat verildi, belediye basın bürosu ayağa kalktı, şahsıma hakarete varan bir üslupla “Mithat Tekin’in doğal delege olduğunu, seçilmeye ihtiyacı olmadığını” falan yazdılar.

Madem öyle, Mavi Liste’ye neden ismini yazdırdı peki?

Mithat Tekin’in kongrede “tarafsız” kaldığını iddia ediyorsunuz, peki Mithat Tekin’in üyeleri arayıp Mavi Liste’ye destek istediğini, Övünç Demir’in Tekin’i arayıp “Mithat abi neden böyle yapıyorsun?” diye sorduğunu, neler konuştuklarını bugün yazmayacağım.

Neyse konumuz o da değil. Benim söylemek istediğim şu; biz bugüne kadar ne yazdıysak 20 yıla yakın gazetecilik ve siyasi tecrübelerimize dayanarak yazdık. Ne yazdıysak günü geldiğinde haklılığımız ortaya çıktı. Allah’a şükür bugün de ne söylediysek o oldu.

CHP Torbalı İlçe Örgütü, ilçe başkan adayını son güne kadar sakladı. Günlerce gece yarılarına kadar toplantılar yapıp, bir isim üzerinde uzlaşamadılar. Tabi biz Övünç Demir’in aday olmayacağını, masada Hakkı Polat, Semiha Memiş ve Ülkü Ece Bozbay’ın isminin olduğunu yazmıştık.

Bugün CHP İlçe Kongresi’nde sanki biz hiçbir şey yazmamış, Torbalı halkı hiçbir şey bilmiyormuş gibi bir kurgu, bir çocuk tiyatrosu sergilendi.

Sözde Övünç Demir, kongre alanına ilçe başkan adayı olarak geldi. Sahneye Sefer İpekli çıktı, “Ben Övünç Demir’in ilçe başkanı olmasını istemiyorum, belediye başkan adayı olmasını istiyorum” dedi.

Övünç Demir de, “Ben buraya ilçe başkan adayı olarak geldim, ama madem örgütüm benim belediye başkan adayı olmamı istiyor, o halde ben de ilçe başkanlığından çekiliyorum, benim ismimi listeden silin Hakkı Polat’ı yazın” dedi.

Eskiden Torbalı’da siyasetin bir ciddiyeti, bir resmiyeti vardı. Şimdi çocuk tiyatrosu tadında kongreler izliyoruz. Cumhuriyet Halk Partisi çocuk oyuncağı gibi ne hallere düşmüş! Sefer İpekli ve Övünç Demir bu işin çivisini çıkardılar. CHP tabanının bu durumdan memnun olmadıklarını biliyorum, ama memnun olanlar varsa onlar da hayrını görsün, tepe tepe kullansınlar…

Ben iki aydır bunları söylüyorum, bana; “Yalan haber yapıyorsun” diyenler şimdi görsün bakalım yalanın kitabını kim yazıyor!

İki aydır üyelerine, delegelerine, kamuoyuna, parti tabanına yalan söyleyen kimmiş çıktı mı ortaya? Peki kendi delegelerini, kendi üyelerini kandıran bir anlayış, Torbalı’da “Belediye başkanı” olabilir mi? Torbalı halkı bunların hangi lafına inanacak, hangi sözüne güvenecek?

Kendinizi çok akıllı, çok zeki, çok kurnaz görüp milleti de saf, aptal yerine koymayı bırakın! Her şeyden önce kendi parti tabanınıza, kendi üyelerinize, kendi delegelerinize saygısızlıktır bu!

20 yıldır bu ilçede her siyasi partinin kongresini takip ettim. İlk defa bir kongrede “Çocuk tiyatrosu” izledim. Bizlere bu deneyimi de yaşattıkları için sayın Sefer İpekli ve sayın Övünç Demir’e buradan teşekkür etmek istiyorum. Biz bu tiyatroyu çok beğendik, yerel seçime kadar size bir sahne verelim, kendinizi eğlendirmeye devam edin…

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ