Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam
Gazete Torbalı

Başkan Tekin’e sahip çıktı

Başkan Tekin’e sahip çıktı

CHP Torbalı İlçe kongresinde yaşanan tiyatro, parti tabanında büyük tepki çekmeye devam ediyor. Önceden planlanmış olduğu açık şekilde belli olan kurguda, Sefer İpekli sahneye çıkıp Övünç Demir’in ilçe başkanı değil Belediye Başkan adayı olması gerektiğini söylüyor. Bunun üzerine Demir de listeden ismini sildirip, günlerdir ilçe başkanı olacağı belli olan Hakkı Polat’ın ismini yazdırdı. Partililerin, milletvekillerinin ve il yöneticilerinin şaşkın bakışları arasında gerçekleşen bu tiyatro sonrası birçok partilinin kongre alanını terk ettiği gözlemlendi. Mevcut Belediye Başkanı Mithat Tekin’in kongre salonunda olmasına rağmen, Sefer İpekli’nin Övünç Demir’i belediye başkan adayı ilan etmesi parti tabanında “saygısızlık ve nifak” olarak yorumlandı.

“PARTİ TERBİYEMİZ BUNU KABUL ETMEZ”

Yaşanan olaya tepki gösteren CHP’li beleidye meclis üyesi Mesut Güler, sosyal medyadan yaptığı açıklamada, “Cumhuriyet Halk Partisi olarak bugün kongre sürecimizi tamamladık. Göreve seçilen ilçe başkanımız Hakkı Polat ve yönetimini tebrik eder, çalışmalarında başarılar dilerim. Kongre sürecine katılım sağlayan tüm delegelerimize ve tüm üyelerimize de teşekkür ediyorum. Her zaman söylediğimiz gibi kazanan Cumhuriyet Halk Partisi olsun, kazanan tüm Torbalı olsun. Ancak bugün kongrede yaşanan bir takım olumsuzluklara da değinmeden geçemeyeceğim. Bir partili olarak bugün gerçekleşen bir takım olayları kabul etmem, tasvip etmem mümkün değildir. Cumhuriyet Halk Partisi terbiyesi ile yoğrulmuş bizler hiçbir zaman mevcut görevde olan bir partilimize saygısızlık yapmadık, yapmayız. Yapılan saygısızlığı da asla kabul etmeyiz” dedi.

“CHP BİRBİRİNE MAKAM-MEVKİ ISMARLAMA PARTİSİ DEĞİLDİR”

Bulunduğu noktaya CHP sayesinde gelenlerin, geldikleri yeri unutmaması gerektiğinin altını çizen Güler, “Cumhuriyet Halk Partisi, birilerinin birbirine makam-mevki ısmarlama partisi değildir. Hiç kimse Cumhuriyet Halk Partisi’nden daha büyük değildir. Hiç kimse kendisini partimizin üzerinde görmesin, kendisini partimizin ilgili kurumlarının yerine koymaya kalkışmasın. Bulunduğu yeri, elde ettiği itibarı Cumhuriyet Halk Partisi’ne borçlu olanlar geldikleri yeri unutmasınlar. Partimiz içerisine nifak sokmaya çalışarak, kişisel hesaplar peşinde koşarak üyelerimizin, partililerimizin emeklerini hiçe sayanlar hak ettikleri cevabı her zaman aldılar, yine alacaklar. İlk yola çıktığımızda da söylediğimiz gibi; birlik ve beraberlik içerisinde, Cumhuriyet Halk Partisi’nin bayrağını en yükseklere taşımak için, el ele, omuz omuza, var gücümüzle çalışmaya kaldığımız yerden devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ