Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam
Gazete Torbalı

İÇKİLİ RESTAURANT YAPACAKLARDI

İÇKİLİ RESTAURANT YAPACAKLARDI

AK Parti İlçe Başkanı Metin Yüğrük’ün eleştirileri sebebiyle Engelsiz Yaşam Parkı tekrar ilçe gündemine geldi. Yüğrük’ün eleştirilerine ve Adem Aksakallı’nın yazısına değineceğim ama önce bu parkın bugüne kadarki sürecini sizlerle paylaşmak istiyorum.

2009 yılında dönemin belediye başkanı İsmail Uygur buraya “Cemevi” yapılacağı sözünü vermişti. Alevi vatandaşlarımız burada kurban kesip tabela bile astılar. Daha sonra ne olduysa İsmail Uygur bu sözünden vazgeçip, Cemevi için Dede Mezarlığını adres gösterdi.

2013 yılında burada “Engelsiz Yaşam Parkı” inşa edildi. O dönem Türkiye’de engelli vatandaşlarımıza yönelik inşa edilmiş sayılı sosyal alanlardan biriydi. Bana sorarsanız Torbalı’da “sosyal belediyecilik” anlamında yapılmış en önemli hizmetlerden biriydi.

Engelli hemşehrilerimiz bu parka gelip kendilerine uygun spor aletleri ile egzersiz yapıp, aileleri ile eğlenceli vakit geçiriyorlardı, birbirleri ile tanışıp sosyal ilişkilerini geliştiriyorlardı.

2014 yılında AK Parti belediye seçimlerini kazanınca bu park aynı şekilde engelli vatandaşlarımıza hizmet vermeye devam etti. Hatta dönemin belediye başkanı Adnan Yaşar Görmez bir de “Evde Bakım Hizmeti” başlatıp, engelli hemşehrilerimize yönelik yapılan çalışmaları birkaç adım daha ileriye taşıdı.

Sonra 2019 yılında tekrar CHP’li belediye göreve geldi. Merhum belediye başkanı İsmail Uygur bu parkı yıkıp, yan tarafında açık otopark olarak kullanılan alana taşıdı. Bu parkın önceki yerine de alkollü bir restaurant yapmayı düşünüyordu.

Zeminini de hazırlamıştı. Sadık İleri Bulvarı’nı “alkol krokisine” ekledi. Bulvardaki birçok işletmeye “alkol ruhsatı” verdi. Ama gelen tepkiler üzerine “alkollü restaurant” projesini ertelemek zorunda kaldı. Yoğun eleştiriler üzerine Kır Kahvesi’ni alkollü restauranta dönüştürüp, buradaki projesini de 2024 seçimlerinden sonraya bıraktı ama ona da ömrü yetmedi.

Mithat Tekin göreve gelince, Uygur’un bu projesi rafa kalktı. Yerel seçime kısa bir süre kala buranın boş hali de güzel durmuyordu. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin de destekleri ile bu alanda yeniden bir park inşa edilmeye başlandı. Çalışmaları devam ediyor.

AK Parti İlçe Başkanı Metin Yüğrük de bu çalışmaların ağır gittiğini, belediye yönetiminin çalışmadığını, Torbalı halkının bu kadar beceriksiz bir belediye yönetimini haketmediğini dile getirdi.

Yüğrük bu eleştirileri yapmakta haklı. Belediye yönetimi 4 buçuk yıldır oturduğu yerden Torbalı’yı sözde yönetiyor ama bir tane hizmetleri yok. 250 bin nüfuslu, 60 mahallesi olan Torbalı’da son 5 yıl içinde yapılmış kaç tane hizmet var?

Herkes kendi mahallesi için şöyle bir baksın, belediye ne yapmış?

Şurada seçime 3 ay kaldı, yumurta kapıya dayandı, bizim belediyecilerin aklına park yapmak geldi. Belediyenin borcu 500 Trilyon’a dayanmış, belediyenin bir tane hizmet binası bile yok, yollar köstebek yuvası, sosyal yardımlar yok denecek kadar az, belediye asli görevlerini bile yapamıyor, belediye yönetimi kendi partisi içinde bile eleştiriliyor, CHP İlçe Yönetimi belediye yönetimini değiştirmek için elinden geleni yapıyor, rakip partilerden daha fazla muhalefet ediyorlar, Torbalı’da trafik İstanbul trafiğini geçmiş, Atilla Kaya olmasa Torbalı’da şehiriçi dolmuşları da olmayacak. Halimiz bu şekilde ama bizim belediyenin keyfine diyecek yok. AK Parti ilçe Başkanı bir eleştiri yapıyor, belediye yönetimi basın danışmanı Adem Aksakallı ile cevap veriyor. Eleştiriye eleştiri ile, muhalefete muhalefet ile karşılık veriyorlar. Neden? Çünkü söyleyecek sözleri yok!

Bir belediye başkanı kendi işçisini, bürokratını savunmaz mı? Yaptığı işi savunmaz mı? AK Parti İlçe Başkanı’nın yaptığı eleştiriye verecek cevabı olmaz mı?

Torbalı’da belediye yönetimi hizmet konusunda da, siyaseten de resmen “iflas” etmiş durumdadır. Son 5 yılda satılan yerler, alınan borçlarla beraber belediyenin ekonomik durumu da içler acısıdır. Mart 2024 seçimlerinde yeni gelecek belediye yönetimi, belediyenin ekonomik ve mali durumunu kamuoyuna açıklayacaktır, bundan kimsenin şüphesi olmasın.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ