Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam
Gazete Torbalı

Dolmuşlar CHP yüzünden çalışmıyor!


Torbalı’da şehiriçi dolmuşları tam 4 yıldır çalışmıyorlar. Bu konuda elini taşın altına koyup, çözüm için uğraşan tek kişi de AK Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya’dır. Bu çabalar nihayet sonuç verdi ve geçtiğimiz hafta UKOME’den karar çıktı. Bu karara göre güzergah izinleri olan tüm dolmuşlar sırayla çalışabilecekler.

Köy dolmuşları için de ayrı bir düzenleme yapılacak.

Torbalı halkı 4 yıldır mağduriyet yaşıyor. İnsanlar hastaneye gidemiyor, okula gidemiyor, çarşıya-pazara gidemiyorlar. Vatandaş mağdur, esnaf mağdur, evine ekmek götüremeyen şoför esnafı da mağdur…

Tüm bu mağduriyetlerin ortadan kalkması adına çaba gösteren AK Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya, Ticaret Odası’nda sektör temsilcileri ile bir toplantı gerçekleştirdi. Bu toplantıya İlçe Kaymakamı Ercan Öter ve Belediye Başkanı Mithat Tekin de katıldı.

Atilla Kaya, UKOME yetkilileri ile görüştü, İzmir valisine de durumu iletti. Çözüm için herkes seferber olmuşken, CHP’li yöneticiler bir imza atmayı çok görüyorlar.

Geçen hafta UKOME toplantısına 26 üye katıldı. 16 üye “evet” oyu kullanırken, 10 üye “ret” oyu kullandı. Büyükşehir Belediyesi’nin 3 temsilcisi toplantıya katılmadı. Toplantıda alınan karar “imza” için İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne gönderildi. Tunç Soyer ve 2 belediye yetkilisi kararı imzalayacak, ardından da Torbalı’da şehir içi dolmuşları çalışmaya başlayacak. Büyükşehir Belediyesi yetkilileri süreci uzatmak, oyalamak için kararı posta ile yöneticilerine gönderiyor. Onlar da imzalayıp yine posta yolu ile UKOME’ye gönderecekler. 1-2 hafta geciktirmeyi kendilerine “kar” sayıyorlar…

İmzalamazlarsa ne olur? Hiçbir şey olmaz. 16-10 oy çokluğu ile geçen karar, onlar imzalamazsa 16-13 oy çokluğu ile yine geçecek ve CHP, Torbalı’da şehir içi ulaşımına engel olamayacak.

Geçtiğimiz hafta dolmuşçu esnafları, kooperatif başkanları ve Torbalı Şoförler Odası Başkanı Muhammet Yavaş bir araya gelerek, şehir içi ulaşımın yeniden başlamasını sağlayan AK Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya’ya teşekkür açıklaması yaptılar.

CHP de 2 haftadır bunu hazmedemiyor. Nihayet CHP Torbalı İlçe Başkanı Hakkı Polat bu hazımsızlığını bugün yaptığı açıklama ile dile getirmiş oldu.

Torbalı’da şehir içi ulaşımını CHP’nin engellediğini itiraf etmiş oldu. Hem de “UKOME kararı mahkemeye giderse dolmuşçulara cezai yaptırım uygulanır” gibi çirkin ve tehditvari bir üslup ile…

Daha dolmuşçular yola çıkmamış, Hakkı bey mahkeme kurmuş, dolmuşçulara cezai yaptırım uyguluyor. İnsana sorarlar; sen hakim misin, savcı mısın?

Türlü ayak oyunları ve komedi gibi bir çadır tiyatrosu ile CHP İlçe Başkanı olan Hakkı Polat, “Övünç Demir’i layık olduğu yere taşıyacağım” demişti. Bu açıklamayı yapan bir ilçe başkanı partisine, ilçesine faydalı olabilir mi?

Hakkı Polat işine baksın!

Övünç Demir’i parlatmaya devam etsin, gittiği yerlerde CHP’li Torbalı Belediyesi’ne muhalefet etmeye devam etsin. Kamuoyunda kendi belediyesini şikayet etmeye devam etsin…

Hakkı Polat yaptığı bu açıklama ile kendi partisini, İzmir Büyükşehir Belediyesi’ni ve Torbalı Belediyesi’ni de “zan altında” bırakıyor.

Bu açıklamadan sonra Torbalı Belediyesi de bir açıklama yapmak zorundadır. Sayın Mithat Tekin bu işin neresinde? Dolmuşların yeniden başlamasını mı istiyor, yoksa Hakkı Polat gibi mi düşünüyor?

Torbalı halkı bu sorunun cevabını duymak ister…

Şunu da belirtmek istiyorum; Torbalı halkı merak etmesin. Bu ilçe sahipsiz değil. Bu ilçenin arkasında dağ gibi “Mahmut Atilla Kaya” var. Bütün CHP bir araya gelse, Kaya’ya engel olamayacaklar. Atilla Kaya, bu ilçenin vatandaşlarını, bu ilçenin çocuklarını CHP’nin insafına bırakmaz. Değil Hakkı Polat, kim ne derse desin Atilla Kaya kimseye pabuç bırakmaz.

Bugüne kadar Atilla Kaya’nın hangi hizmetine engel olabildiler? Torbalı’ya 60’tan fazla yeni okul yapıldı, belediye inşaat ruhsatı vermedi Kaya gitti Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan aldı. Bu ilçeye 250 yataklı hastane yapılmadı mı? Adliye binası yapılmadı mı? İZBAN gelmedi mi? Bölgenin en büyük Diş Hastanesi bu ilçeye yapılmadı mı? Torbalı’nın köylerine bile doğalgaz gelmedi mi? Kemalpaşa köprülü kavşağına engel olabildiler mi? Kapalı Spor Salonu yapılıyor, engel olabildiler mi? Buna da engel olamayacaklar. Şehir içi dolmuşları en geç 1-2 hafta içinde yolcu taşımaya başlayacak…

Dolmuşçular çalışmaya başladıktan sonra sayın Hakkı Polat biner-binmez o da kendisine kalmış…

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ