Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam
Gazete Torbalı

CHP’DE ÖZGÜR ÖZEL DÖNÜŞÜ

CHP’DE ÖZGÜR ÖZEL DÖNÜŞÜ

Özgür Özel’in CHP Genel Başkanı olarak seçilmesinin yankıları parti içinde devam ediyor. 4 ay önce “Şöyle iyi adam, böyle dürüst adam, Piro’ya oy verelim” diyerek bize Cumhurbaşkanı olarak seçtirmeye çalıştıkları Kemal Kılıçdaroğlu’na kurultayda kendileri oy vermedi.

Ve Piro, siyasi kariyerine bir yenilgi daha ekleyerek jübilesini yaptı. Ahmet Kaya’nın çok sevdiğim şarkısında söylediği gibi; “Göğsüm daralıyor, yüreğim kanıyor, olmasaydı sonumuz böyle…”

Bay Kemal’in ardından CHP Genel Başkanlığı’na Özgür Özel geldi.

Özel, birkaç ay önce CHP İzmir İl Kongresi’ne gelmişti. CHP Torbalı İlçe Örgütü de “kırmızı yelekler” giyip o kongreye katıldılar. Kongrede Özgür Özel kürsüye çıkıp konuşma yaptığı sırada protesto edildi ve Kemal Kılıçdaroğlu lehine sloganlar atıldı. CHP Torbalı İlçe Örgütü de oradaydı.

Özgür Özel, kendisini susturmaya çalışanlara; “Beni Süleyman Soylu susturamadı, siz de susturamazsınız” demişti.

Daha sonra Kurultay süreci başladı. Özel, kurultayda destek istemek için geçtiğimiz hafta yine İzmir’e geldi. Torbalı’dan kendisini karşılamaya bir tek kişi bile gitmedi. Bir tek kişi bile kendisine destek vermedi.

Kurultaydan önce Övünç Demir, Sefer İpekli ve Şenol Aslanoğlu beraber fotoğraf paylaştılar. İpekli ile Demir, Kılıçdaroğlu’na imza verdiler. CHP Torbalı İlçe Örgütü, kurultayı Kılıçdaroğlu’nun destekçileri için ayrılmış bölümden izledi. Kurultaydan önce görüştüğümüz CHP’li arkadaşlar Kılıçdaroğlu’na destek verdiklerini söylüyorlardı.

Bakın bunlar “Fi tarihinde” olmadı, 2 gün önce oldu. Rahmetli Süleyman Demirel’in dediği gibi siyasette 24 saat uzun bir süredir ama siyasette “duruş” da önemli değil midir? Bu kadar kolay mı? İki gün önce karşısında durdular, bugün hiçbir şey olmamış gibi memleketi Manisa’ya gitmek için Adnan Menderes Havalimanı’na inen Özgür Özel’i karşılamaya gittiler. Bir de pankart açtılar. O pankartın hazırlanması zaten 1 gün sürer. 1 saat de yol sürse, demek ki CHP Torbalı İlçe Örgütü için 24 saat değil, 23 saat bile uzun bir süre. Rahmetli Demirel’in “24 saat” sözünü “23 saate” indiren CHP Torbalı İlçe Örgütü’nü tebrik ediyorum.

Ama tabi sanmayın ki bir akıllı sizsiniz. Torbalı halkı da sizi biliyor, CHP Genel Merkezi de sizi biliyor, parti tabanı da sizi biliyor…

Bu “U dönüşleri” sizi kurtaramayacak! Gelene “ağam” gidene “paşam” diyerek bir yere varamayacaksınız!

Kurultay günü, değişimcilerin başını çeken isimlerden CHP İzmir Milletvekili Deniz Yücel, Övünç Demir’i aradı. Ne konuştuklarını belki sayın Demir kendisi açıklamak ister. Kurultay’ın ilk günü Murat Bakan da Sefer İpekli’yi arayıp Özgür Özel için destek istedi. İkinci gün ise Sefer İpekli PM için Murat Bakan’ı aradı, Bakan İpekli’nin telefonunu açtı mı, açmadı mı Sefer İpekli kendisi açıklasın.

Takke düştü, kel göründü artık. CHP tabanı sizleri hiçbir zaman unutmayacak. Siyaseten sizlerden daima “ibret” alacak.

Kemal Kılıçdaroğlu, 13 yıllık siyasi hayatına ne yenilgiler sığdırdı. Yerel seçimde aday oldu kendine oy vermeyi unuttu. Genel seçimler kaybetti, referandumlar kaybetti, yenilgi rekoru kırdı. Ama hiçbirinde Genel Başkanlığı kaybetmedi. Taa ki siz Kurultay delegesi olup, kendisine destek verene kadar… ne zaman ki Sefer İpekli, Övünç Demir ve CHP Torbalı İlçe Örgütü Kılıçdaroğlu’na destek verdi, adam Genel Başkanlığı da kaybetti. Sizleri bir kez daha tebrik ediyorum…

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ