Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam
Gazete Torbalı

KİMLER ADAY OLACAK?

KİMLER ADAY OLACAK?

Torbalı’da yerel seçim hazırlıkları siyasi partilere hareketlilik getirdi. Özellikle adaylık sürecini erken başlatan AK Parti’de aday adayları kamuoyu önüne çıkmaya başladılar. Selman Günaydın, Yunus Değer ve Hasan Akbıyık adaylık dosyası verdi. Önceki dönem Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez de yarın saat 14:00’da adaylık dosyasını ilçe başkanı Metin Yüğrük’e vereceğini açıkladı.

Kamuoyunda Özgür Erman Çağlar’ın ismi de adaylık için kuvvetli şekilde geçiyor. Her ne kadar resmi sürecin Çarşamba günü sona ereceği açıklanmış olsa da, adaylık süreci adayın belirleneceği güne kadar devam edecek.

Zaten haftaya Pazar günü parti içinde temayül yoklaması yapılacak. Temayül yoklamasında mevcut isimlerin dışında başka isimler de çıkabilir.

1 Aralık’a kadar devlet memurları da istifa edip aday olabilecekler. Tüm isimler belli olmadan adaylar açıklanması mümkün değil.

İyi Parti’de Ahmet Künarlıoğlu aday adaylığını duyuran ilk isim oldu. Melih Terzioğlu’nun da önümüzdeki günlerde adaylık açıklaması yapması bekleniyor. Ali Yakupoğlu’nun adaylığı ile ilgili net bir gelişme olmasa da parti kulislerinde ismi konuşuluyor. Aynı şekilde Behçet Çınar ve Fatih Erkut’tan da her an sürpriz bir açıklama gelebilir.

CHP’de ise işler diğer siyasi partilere göre daha karışık. Üzerinde uzlaşı sağlanacak bir aday bulmaları pek mümkün gözükmüyor. Mevcut Belediye Başkanı Mithat Tekin, “ağabey” rolü ile bir adım önde dursa da, parti kulislerinde Sıla İlgi Akkaş, Övünç Demir, Yıldız Sivrikaya, Ufuk Yörük, İbrahim Özel, Musa Çam isimleri de sıklıkla geçiyor. Zaten Yıldırım Baytekin adaylığını geçtiğimiz hafta açıklamıştı. Baytekin’in de şansı oldukça yüksek.

İyi Parti’nin adayını önce açıklamasını bekliyorum. 1 Aralık’tan sonra sürpriz bir adaylık başvurusu olmazsa, mevcut aday adaylarından birinin ismi Aralık ayının ortalarına doğru açıklanır.

AK Parti’de tüm süreçler tamamlandıktan sonra Ocak ayının başlarında adaylık açıklaması yapılır.

CHP ise mevcut belediye kendilerinde olduğu için adaylık açıklamasını sona bırakacak gibi. CHP’nin adayının belli olması Şubat ayının ortalarını bulabilir.

Hangi partiden olursa olsun, Torbalı’ya hizmet etmek için yola çıkan tüm aday adaylarına başarılar diliyorum. Milletimiz sandığa gittiğinde en doğru kararı verecektir…

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ