Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam
Gazete Torbalı

Adaylık başvurusu krize neden oldu!

Adaylık başvurusu krize neden oldu!

CHP Torbalı Belediye Başkanı Mithat Tekin, 2024 yerel seçimlerinde aday olmak için başvurusunu CHP İzmir İl Başkanlığı’na yaptı. Bazı il yöneticilerinin Tekin’in dosyasını almak istememesi sonucu ilde kriz yaşandı

CHP İzmir’de 31 Mart yerel seçimleri için belediye başkan aday adaylığı ve belediye meclis üyeliği başvuru süreci devam ediyor. Torbalı Belediye Başkanı Mithat Tekin de adaylık başvurusunu yapmak üzere CHP İzmir İl Başkanlığı’na gitti. Tekin’e muhalif olduğu bilinen bazı CHP’li il yöneticileri Tekin’in başvurusunu kabul etmeyerek İlçe Başkanlığı’na yönlendirdiler. Yaşanan kriz sonrası araya giren diğer İl Yöneticileri Tekin’in adaylık başvurusunu kabul etti.

KURULTAYDA KILIÇDAROĞLU’NU DESTEKLEDİLER, TORBALI’DA ÖVÜNÇ DEMİR’İ DESTEKLİYORLAR

Cumhuriyet Halk Partisi olağan kurultayında eski Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’na açık destek veren ve Kılıçdaroğlu’nun adaylığı için imza veren CHP İzmir İl Başkanlığı’nın Torbalı’da Övünç Demir’i desteklemeleri ve Mevcut Belediye Başkanı Mithat Tekin’in adaylık başvurusunu almak istememeleri dikkat çekti. Parti içinde yaşanan ve partiye büyük zarar veren bu tür yaklaşımlara karşı CHP Genel Merkezi’nin nasıl bir tavır koyacağı ise merak konusu oldu.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ