Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam
Gazete Torbalı

KRİZİN ARKASINDA KİM VAR?

KRİZİN ARKASINDA KİM VAR?

Belediye Başkanı Mithat Tekin 2024 yerel seçimlerinde adaylık başvurusu yapmak için CHP İzmir İl Yönetimini arayıp randevu istedi. Kendisine Cumartesi günü saat 13.00’a randevu verildi. Tekin birkaç kişiyle beraber randevu saatinde gidip dosyasını İl Başkan Yardımcısı’na teslim edecekti.

Saatlerce beklemesine rağmen İl Başkan Yardımcısı, İl Başkanlığı’na gelmedi. Telefonlarını bile kapattı, kimse kendisine ulaşamadı. Bunun üzerine Mithat Tekin İl Başkanı ile görüştü. Başka bir yönetici Tekin’in dosyasını almak için İl Başkanlığı’na geldi.

Ona da telefon ile ulaşıp “Mithat Tekin’in dosyasını alma, Hakkı Polat ve Övünç Demir aradı, dosyasını almayın diyorlar” dediler. Telefonun karşısındaki sesi oradaki herkes duydu. 3-4 saatlik bir gecikmenin ardından Tekin’in adaylık dosyasını almak zorunda kaldılar.

250 bin nüfuslu bir Torbalı’nın belediye başkanına hem randevu verip “dosyanı getir” diyeceksin, hem de 4-5 saat bekletip ortadan kaybolup dosyasını almak istemeyeceksin…

Bu sadece Mithat Tekin’in şahsına değil, tüm Torbalı’ya yapılmış bir hakarettir, saygısızlıktır, kabul edilemez!

Daha birkaç gün önce CHP kurultayında “değişim” sesleri yükselmiş, Genel Başkanlığa Özgür Özel getirilmişti. Bizler de CHP’de birşeyler değişecek sandık, ama gördüğünüz gibi değişen tek şey Kemal Kılıçdaroğlu oldu, gerisi yine bildiğiniz gibi…

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nde Heval Kaya diye bir arkadaş var. Bu arkadaşın Torbalı’dan Sefer İpekli ile çok güçlü bağlantıları var. Bu arkadaş İzmir Büyükşehir Belediyesi’nde Tunç Soyer’den daha güçlü. Kim kimin patronu belli değil.

CHP Milletvekili listelerine de müdahale ediyor, kimin İl Başkanı olacağına da bu arkadaş karar veriyor, kimin nereye yönetici olacağına da bu arkadaş karar veriyor.

Sefer İpekli, Övünç Demir, Heval Kaya, Şenol Aslanoğlu ve Tunç Soyer hep beraber hareket ediyorlar.

Torbalı’da Mithat Tekin zor durumda kalsın diye İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden asfalt verdirmiyorlar. Belediyenin meydan projesini engellemek için ellerinden geleni yaptılar, şimdi de parasını ödemeyip projeyi yarıda bıraktırmak için ellerinden geleni yapıyorlar.

Kılıçdaroğlu’ndan geriye İzmir’de “bu yapı” kaldı.

İzmir’i ve ilçelerini dizayn edip, kendi istedikleri isimleri belediye başkanı seçtirip, güçlerini ve etki alanlarını artırmak istiyorlar.

Deniz Yücel başta olmak üzere CHP’de aktif siyaset yapan herkes bu yapıyı yakından biliyor.

Yaşanan dosya krizinin ardından Belediye Başkanı Mithat Tekin’i Ankara’ya davet ettiler. Bakalım CHP’deki değişim İzmir’e de uğrayacak mı…

CHP’de bu ve benzeri “yapılar” ortadan kaldırılmadığı sürece bir “değişimden” söz edilemez!

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ