Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam
Gazete Torbalı

Baytekin, sosyal belediyecilik için aday!

Baytekin, sosyal belediyecilik için aday!

Torbalı Belediyesi Başkan Aday Adayı Yıldırım Baytekin, bir belediye başkanı halkın derdiyle dertlenmeli diyerek sosyal belediyecilik hayalini açıkladı

Torbalı Belediyesi Başkan Aday Adayı Yıldırım Baytekin, bir belediye başkanı halkın derdiyle dertlenmeli diyerek sosyal belediyecilik vurgusu yaptı. Yıldırım Baytekin, gazetecilere verdiği demeçte “Bence bir belediye başkanının bazı dertleri olmalı. Bu dertler işsizlik olmalı. Mesela şehri gezdiğinizde kahvede oturanlar hep aynı insanlarsa ve bunların içinde gençler çoğunluktaysa bence bu belediye başkanının derdi olmalı” ifadelerini kullandı.

“SOSYAL BELEDİYECİLİK BUNUN İÇİN VAR!”

Dezavantajlı gruplara dikkat çekerek yatırımların bu yönde yapılmasını vurgulayan Baytekin sözlerine şu şekilde devam etti:” “Yaşlıların ihtiyaçlarına ulaşıp ulaşamaması belediye başkanının derdi olmalı. Çocuklar iyi eğitim alamıyorsa, sağlıklı olamıyorsa belediye başkanının derdidir. Çevre kirliyse, yağmur yağdığında sokaklar göle dönüyorsa bu bir derttir. Bu da tabi ki halkçı belediyecilik anlayışıyla ancak mümkün. Dezavantajlı gruplara sahip çıkmak lazım. Bunlar; çocuklar, gençlerdir, engellilerdir, kadınlardır, yaşlılardır. Yatırımlar yapılırken mutlaka bunlar ön plana alınmalıdır. Bu doğrultuda halk için, halktan yana bir belediye hizmet anlayışı olmalıdır. Sosyal belediyecilik bunun için vardır.”

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ