Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam
Gazete Torbalı

Torbalı’nın tek kadın başkan adayı oldu

Torbalı’nın tek kadın başkan adayı oldu

Torbalı’nın ilk kadın belediye başkanı olmak ve ilçede kalkınmayı sağlamak için yola çıkan CHP’li Sıla İlgi Akkaş tecrübesiyle dikkat çekiyor. Geçmişte parti içi ve yerel yönetimlerde bir çok önemli kademede görev alan Akkaş, ilçede ticaret yapması ve ilçeye hakim olması ile birlikte Torbalı’da en güçlü isimler arasında gösteriliyor.

Cumhuriyet Halk Partisi’nde (CHP) siyasi hayatını sürdüren ve İzmir Büyükşehir Belediyesi geçmiş dönem 2’nci Başkanvekilliği, meclis üyeliği gibi birçok çeşitli kademede görev alan Torbalı Belediye Başkan Aday Adayı Sıla İlgi Akkaş parti içi tecrübesini ilçesine yansıtmak için yola çıkma kararı aldı.

Partisinin ilçe başkanlığı binasına giderek aday adayı başvurusunda bulunan Akkaş, belediye başkanlığı döneminde şeffaf ve katılımcı bir yapı anlayışını hakim kılacağını ifade etti. Torbalı’nın kalkınması için gerekli projelerin kendisinde ve ekibinde mevcut olduğunu dile getiren Akkaş, ilçeye hizmet için hazır olduğunu belirtti.

Sözlerine kendisini tanıtarak başlayan Akkaş, “Lisans eğitimimi Uluslararası İlişkiler alanını bitirdikten sonra yurt dışında aynı anda alanda yüksek lisansımı tamamladım. 2015 yılında ekonomi hukuku yüksek lisansı eğitimini aldım. Cumhuriyet Halk Partisi geçmiş dönem İzmir Büyükşehir Belediye Başkanvekili görevini yürüttüm. 2014 yılından beri İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi’nde önemli komisyonlarda yer aldım. Doktora öğretimime devam ediyorum. Şimdi de Torbalı’nın ilk kadın belediye başkanı olmak için, sizin bir kardeşiniz, ablanız, yoldaşınız olarak yola çıkıyorum” ifadelerini kullandı.

“TORBALI BİZİM İÇİN BİR AİLE YURDUDUR”

Torbalı’nın kalkınması ve gelişmesi için elinden geleni yapacağını vurgulayan Sıla İlgi Akkaş, “Torbalı’nın geleceği için, ben ve ekibim yola çıkma kararı aldığımızı sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum. Torbalı bizim için bir aile yurdudur. Benim büyüdüğüm, çocukluğumun geçtiği, ekmeğimi kazandığım, siyaseti öğrendiğim yerdir Torbalı. Bu yüzden, Torbalı’nın kalkınması ve gelişmesi için elimden gelen her şeyi yapma kararı aldım. Torbalı’yı daha yaşanabilir, daha güvenli ve daha sürdürülebilir bir kent haline getirmek, hemşehrilerimizin daha mutlu yaşayacağı bir ilçeyi inşa etmek ve Torbalı’nın hak ettiği değeri görmesi için aday adaylık başvurumu gerçekleştirdim” diye konuştu.

“KATILIMCI BİR YÖNETİM ANLAYIŞIYLA SORUNLARI BİRLİKTE ÇÖZECEĞİZ”

Torbalı’nın ihtiyaçlarına duyarlı, katılımcı ve şeffaf bir yönetim anlayışını benimseyeceğini ifade eden Akkaş, “Torbalı, köklü geçmişi, doğal güzellikleri, verimli toprakları ve en önemlisi her daim sıcak kanlı olan, yardımsever vatandaşları ile öne çıkan bir ilçe. Bu potansiyeli en üst seviyede değerlendirebilmek ve Torbalı’yı daha ileri taşıyabilmek için birlikte çalışmalıyız. Söz sahibi vatandaşlar ve liyakatli kadrolar ile Torbalı’yı daha ileri taşıyabilmek için adayım! Hiçbir zaman ‘ben bildim’ anlayışına kapılmadan, partimin ve halkımızın emrinde, onların taleplerini yerine getirmek için koltukta oturduğumun bilincinde olarak ilçeme hizmet etmeye talibim. Alınan tüm kararlarda katılımcı çoğunluğun istediğini hayata geçirmek ve Torbalı’yı Torbalılı hemşehrilerimin yönetmesi için birlikte mücadele etmeye talibim. Bu nedenle ben değil, biz olmak için, çocuklarımızın daha mutlu yaşayacağı, huzurla zamanımızı geçirecek Torbalı’yı hep birlikte inşa edeceğiz” şeklinde konuştu.

“TÜM DEĞERLİ VATANDAŞLARIMIZIN DESTEKLERİNE TALİBİM”

Elinden gelenin en iyisini yapacağını ifade eden Akkaş, “Bu nedenle Torbalı’da yaşayan herkese açık çağrımdır; gelin ilçemizin kaderini hep birlikte el ele, omuz omuza birlikte yazalım. Daha güzel yarınlar için sizlerin hayallerini, isteklerini yaşama geçirmek için elimden gelenin en iyisini tüm kadrolarımız ile yapacağımıza söz veriyorum. Ben tüm içtenliğim ve samimiyetim ile vatandaşlarımıza hizmet etmek için aday adaylığı başvurumu gerçekleştirirken, tüm değerli vatandaşlarımızın desteklerine talibim” dedi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ