Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam
Gazete Torbalı

Torbalı’ya kadın eli değecek

Torbalı’ya kadın eli değecek

2014 yılında tanıdım Sıla ablayı. Abla diyorum çünkü içten ve samimi tavırlarıyla, mütevazi kişiliği ile hep bir “abla” oldu bizlere.

Dönemin İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun referansı ile 2014 yerel seçimlerinde Torbalı’da 1.sıradan belediye meclis listesine girdi. Ardından hem Torbalı Belediye Meclisi’nde hem de İzmir Büyükşehir Meclisi’nde görev yaptı. En kilit komisyonlarda görev aldı. Büyükşehir Meclis Başkanvekilliği görevine seçildi.

Aldığı eğitimle, düzgün kişiliği ile, hem Torbalı Belediyesi’nde hem de İzmir Büyükşehir Belediyesi’nde edindiği belediyecilik tecrübesiyle Cumhuriyet Halk Partisi’nin gelecek vadeden siyasetçilerinden oldu.

Siyasi duruşu ile tam bir “Cumhuriyet Kadını” profili çizdi.

Adaylığını açıkladığı andan itibaren, sanki Cumhuriyet Halk Partisi tabanı yıllardır onu bekliyormuş gibi tebrik ve destek mesajları yayınladılar. Kavgalar, kırgınlıklar, küskünlükler, dargınlıklar bir anda unutuldu, CHP için adeta seçim davulları çalmaya başladı.

Yıllardır belediye yönetimi ile parti yönetimi arasındaki çekişmenin ortasında sıkışıp kalan parti tabanının yeniden umutları yeşerdi. Yeniden zafer türküleri söylemeye başladılar…

2019 yerel seçimlerinde de adaylığı gündeme gelmişti. “İsmail başkanımız varken karşısında aday olmak bizlere yakışmaz” diyerek adaylık başvurusu yapmadı. Böyle de parti terbiyesine sahip, Cumhuriyet Halk Partisi kültürüne sahip bir insan.

“Belediyeye kadın eli değecek” diyerek yola çıktı. Bu yolda en büyük desteği de kadınlardan ve gençlerden alacağı kesin. Göreve gelmesi durumunda kadınlar ve gençler O’ndan çok şey bekliyor, bu sorumluluğun da farkında.

Cumhuriyetin ikinci yüzyılında, Cumhuriyet Halk Partisi’nde Torbalı Belediye Başkan adaylığına en çok Sıla İlgi Akkaş gibi bir Cumhuriyet Kadını yakışmaz mı…

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ