Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam
Gazete Torbalı

URLA, MERT KAYA’YI KAZANIR MI?

URLA, MERT KAYA’YI KAZANIR MI?

Torbalı’da doğup İzmir’de başta otomotiv olmak üzere birçok sektörde yatırımlar yapan iş insanı Mert Kaya’nın Urla’da belediye başkan aday adaylığı önemli bir karşılık buldu. Tabi Cumhuriyet Halk Partisi için Urla çok önemli bir ilçe. Urla’yı yönetmek hem kolay değil, hem de belediyecilik konusunda birçok eksiği bulunuyor. Altyapı ve üst yapı konusunda çok ihmal edilmiş bir ilçe Urla.

Urla’da göreve gelecek belediye başkanının işi kolay değil. Seçilecek başkanın gecesini gündüzüne katması lazım.

İşte bu zor göreve talip isimlerden biri de Mert Kaya!

Urla’da belediye başkan adaylığı için 52 kişi başvuruda bulundu.

Cumhuriyet Halk Partisi aday belirleme noktasında bence anketlere bakacaktır. Aday profillerine, siyasi kariyerlerine ve en çok da adayların vizyonuna bakacaktır. İşte o yüzden Mert Kaya, birkaç adım rakiplerinin önüne geçiyor. Çünkü daha şimdiden Urla’nın eksiklerini tespit etmiş, Urla halkının ihtiyaçlarına uygun projeler hazırlamış, alanında uzman ekibiyle beraber çalışmalarını sürdürüyor.

Urla’nın güçlü sahil bandına uygun bir aday profili çizen Mert Kaya, yaklaşık 14 yıldır da Cumhuriyet Halk Partisi’nde aktif siyaset yapıyor.

Son dönemlerde Urla’da birçok yatırımlarda bulunan Mert Kaya, tespit ettiği eksiklikleri, sorunları çözmek için bu yola çıktığını söylüyor.

Mert Kaya’nın bu çalışmaları anket sonuçlarına da yansımış durumda. Urla’da yapılan kamuoyu araştırmaları ve anket sonuçlarına göre Mert Kaya en yüksek oyu alan ilk 3 isim arasına giriyor.

Özellikle 38. CHP Büyük Kurultayı’nda başlayan değişim sürecinin İzmir’e de olumlu yansımalarını bekliyorum. İzmir’deki değişimcilerin öncü isimlerinden olan Mert Kaya’nın da Urla Belediye Başkan adaylığı için şansı oldukça yüksek.

Mert Kaya, kurultay sürecinde de CHP Genel Başkanı Özgür Özel ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na yakınlığı ile gündeme gelmişti. Ben Urla’nın Mert Kaya’yı kazanacağını, aday gösterilmesi durumunda Mert Kaya’nın da Urla’da seçim kazanacağını düşünenlerdenim.

Tabi ki son kararı Cumhuriyet Halk Partisi’nin ilgili kurulları verecektir. Şimdiden Urla’ya ve tüm Urla halkına hayırlı ve uğurlu olsun.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ