Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam
Gazete Torbalı

LİSTELERİ BİRLEŞTİRİRLER

LİSTELERİ BİRLEŞTİRİRLER

Yerel seçimler yaklaştıkça aday adayları da çalışmalarını yoğunlaştırdı. Kamuoyu araştırmaları ve anketlerde artık sona gelindi. Siyasi partiler yılbaşından sonra adaylarını açıklamaya başlayacaklar. AK Parti ve CHP’de Büyükşehir adayları belli olduktan sonra düğüm çözülecek gibi, ancak İyi Parti bu konuda daha rahat. Büyükşehir adayını aylar öncesinden açıklamıştı. Yerel seçimlerde ittifak yapmayacağını, hür ve müstakil olarak seçimlere gireceğini açıkladıktan sonra aday adayları sahaya inip çalışmalarını yaptılar.

Önceki dönem İlçe Başkanı Ahmet Künarlıoğlu ve İyi Parti Torbalı İlçe Teşkilatı’nın kurucu isimlerinden merhum Mustafa Terzioğlu’nun oğlu Melih Terzioğlu aday adayı olarak saha çalışmaları yapıyorlar.

İkisinin de oldukça pozitif bir kampanya süreci yürüttüklerini ve kamuoyundan iyi tepkiler aldıklarını söyleyebilirim.

İyi Parti’de bir sürpriz beklemiyorum, bence Künarlıoğlu ile Terzioğlu’ndan biri aday olur ve hangisi aday olursa olsun diğeri de onu destekler. Birlikten her zaman kuvvet doğar.

İyi Parti’nin beklentilerin üzerinde bir oy alacağını, özellikle kendi adaylarını beğenmeyen seçmen için iyi bir alternatif olacağını düşünüyorum. Bu da İyi Parti’yi daha güçlü bir hale getirir. Seçimlerde iddialı bir konuma getirir.

TORBALI’NIN YÜZDE 57’Sİ TEKİN’DEN MEMNUN

Torbalı halkının yüzde 57’si Mithat Tekin’den memnun. Bunu ben söylemiyorum, ilçe genelinde Cumhuriyet Halk Partisi tarafından gerçekleştirilen “memnuniyet anketleri” söylüyor.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, ilçelerde anketlere büyük önem verdiklerini ve adaylarını belirlerken anketlere bakacaklarını söyledi.

O yüzden CHP’nin Torbalı’da aday göstereceği potansiyel isimlerin başında hala Mithat Tekin geliyor. Tekin’in ismi masada duruyor. Herkes kendine göre bir siyasi hesap peşinde ama, Mithat Tekin’in olmadığı hiçbir hesabın tutma şansı yok denecek kadar az.

Tabi Cumhuriyet Halk Partisi’nde aday belirleme yöntemlerine uyulursa, Mithat Tekin en ciddi adaylardan biri. Kendisi aday yapılmazsa bile, CHP Genel Merkezi’nin Tekin’in istemediği bir adayla maceraya atılacaklarını düşünmüyorum.

2023 BİT ARTIK!

İyisiyle kötüsüyle bir yılı daha geride bıraktık. Her yeni yıla girerken aynı şeyleri söylüyoruz, ama her yıl gelen gideni aratıyor. 2023 yılı da bizleri çok yordu.

Ama biz 2024 yılına girerken umudumuzu kaybetmeyelim. Yeni yılın ülkemize, milletimize, yaşadığımız coğrafyaya, başta Gazze’deki çocuklar olmak üzere tüm mazlum ve mağdur halklara barış, huzur ve mutluluk getirmesini temenni ediyorum. Yeni yılınız kutlu olsun…

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ