Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam
Gazete Torbalı

BEKLEYİP GÖRECEĞİZ

BEKLEYİP GÖRECEĞİZ

İlçemizin sorunlarına çare aramak, bulmak ve gidermek, İlçe Halkımızın esenliğini sağlamak için, 31 Mart 2024 pazar günü, Belediye Başkanımızı ve Meclis Üyelerimizi seçmek adına sandığa gitmeye hazırlanırken, henüz daha partiler adaylarını açıklamış değillerdir.

Belki yazımız yayına girerken açıklanmış olabilir.

Hepsine şimdiden başarılar diliyorum.

Tüm kardeşimizin, fıtratları gereği davranış biçimleri, olaylara ve sorunlara bakış biçimleri vardır ve olacaktır. Bizlerde çeçim sathında hapsini görüp değerlendireceğiz. Halkımız mutlaka en iyi hizmeti verecek kardeşimizi Belediye başkanı ve 30’un üzerinde kardeşimizi de Belediye Meclis üyesi olarak seçecektir.

Ancak; 1 NİSAN Sabahına, halkımızın bir bölümü neşeyle, bir bölümüde üzüntüyle uyanacaklardır. 

Benim gönlüm, 1 NİSAN Sabahına tüm halkımızın neşeyle uyanmasından yanadır.

İnsan,

Tüm canlılardan farklı yaratılmış olduğunun daha doğrusu insan olduğunun bilinciyle seçim sonuçlarını karşılayıp, kazanan kardeşimizi kucaklayıp, siyasi mülahaza içinde olmamalıdır.

Maalesef, içimizden pek çoğumuz,  aslını unutarak hareket ettiğinin bilincinde olmadan, sonuçları kabul etmeyecek ve siyasetin kirli yüzünü sergilemekten çekinmeyecektir.

İnşaAllah yanılan ben olurum.

Bu türden  insanlar, kendilerince, İnsanlara üstün değer kattıklarına inanır, bulundukları Siyasi ve Kurumsal  mevkileri de ağızlarına yüzlerine bulaştırırlar. Kendi hallerini göremezler. 

Her zaman, bir büyüğümüzün sözünü hatırlarım. Köşemde de sık sık yazarım.  “Oğlum  K……’da ki  Öz döveri göremeyenler başkasının gözünde saman çöpü ararlar” 

Bu misale uygun çevremizde o kadar çok insan varki bunlar bitmez tükenmezler.  Bu insanlar, bilerek bu yola girmişlerdir. Ayrılıkçı zihniyetlerinden bir türlü vazgeçmezler. TÜRK –KÜRT,  ALEVİ –SÜNNİ,  SAĞ-SOL ayrımcılığının mimarları da bu tür insanlardır..  

“Önce insan olmak lazım, insan olamadıktan sonra ne olduğunkim olduğun hiç önemli değil” derdi, Cennet Mekan, CİN İSMAİL…

Seçimden sonra, bazı İnsanlar,

Yaşamı sadece kendilerinin geleceği zannederler ve her yerde sadece kendilerinin olabileceklerini hayal ederler. Kıskançlıklarının ve nefsani duygularının  yüklediği hırsla battıklarının farkında olamazlar. Kullanılıp atıldığını, kendisine itibar edilmediğini, bağırırlar.

Ama, “İnsan ne yaparsa kendi kendine yapar” Atasözünü hiç akıl etmeden meşruiyetin dışında çıkış yolu ararlar. 

İnsan olduğunun, farklı yaratıldığının bilincinde olanlar her zaman, yukarıda sözünü ettiğim aklıevvellere sıkıntı yaratırlar. Sistemin çarklarına  takıldıklarında pişmiş aşa soğuk su katmış olurlar ve hiç olmadık zamanlarda onların hayallerini alt üst ederler.  Onlar saygınlıklarını ve sevgilerini insanlık ölçüleri içinde sergilerler ve umulmadık derecede güce sahiptirler.

Her türlü rant için siyaseti  ve kurumlarımızı kullanmak isteyenler ile İlçemizin menfaatleri için siyaset yapanları ayıklamanın tek yolu, onların önlerini açıp  konuşturmak ve eylemlerini izlemektir.

Biz gazeteciler ve Yazarlar olarak, onları her zaman ve zeminde izliyor ve gözlemlerimizi dillendiriyor yazıya döküyoruz ve halkımızla da paylaşıyoruz.

Kim ne derse desin ben, 31 Mart seçimleri için aday adaylık sürecinde olan kardeşlerimi, siyasi mekanlarına bakmadan, liyakat sahibi, hizmet edebilecek seviyede olduklarını görüyorum.

Hadi ya! Olurmu, senin bir siyasi görüşün var. Her siyasi için aynı şeyi söylüyorsun diyenler olacaktır, canları sağ olsun…

Doğrusu, biz Anadolu’da, ağırlıklı olarak Türk-Kürt ve Müslüman Kültürü içinde yaşıyoruz ve  yaşadık.

Asla kendimizi, bu kültür ve yaşam içinden soyutlama gibi bir lüksümüzün olamayacağının bilinciyle hareket etmek zorundayız. Benim, hiç tereddüt etmeden, ayırım yapmadan, tüm kardeşlerime saygı gösterme gibi bir mecburiyetim vardır.

Tabiki liyakatlı, kendi düşünce ve dünya görüşüme yakın bir kardeşimin öncelikli olarak, Belediye Başkanı olmasını ve bazı kardeşlerimin Belediye Meclisinde, meşruiyet sınırları içinde çoğunluğu sağlamalarını isterim.

Bunu istemek  herkesin kişisel hekkı olduğu gibi benimde hakkımdır.

“Saygıda mecburiyet, Sevgide serbestiyet vardır” demişti “DEVLET” büyüğümüz…

Aday Adayı kardeşlerim eğer bu günkü söylemlerini ve projelerini, seçilip göreve geldiklerinde gerçekleştirme cesaret ve zeminini bulabilirlerse hem kendi, hem ilçe halkı ve hem de ilçemizin imarı ve kalkınmasına büyük hizmetler yapacağı izahtan varestedir.

Gönülden başarılar diliyorum…

MEVLÂNA “Ne kadar bilirsen bil, söylediklerin karşındakilerin anlayabildiği kadardır” demişse de biz yinede bildiklerimizi söylemeye ve söylediklerimizi defalarca bu köşemizden yazarak anlatmaya ve anlaşılmasına gayret edeceğiz.

ÇALIŞAN GAZETECİLERİMİZ

Haberleşmenin en güçlü kanalı olan basın, halkımızın gerçekleri öğrenmesi ve düşüncenin duyurulmasının en etkili bir aracıdır.

Halkımızı bilgilendirmek adına, tarafsız, objektif, özel hayata ve kişilik haklarına saygılı olarak önemli bir mesleği icra eden çalışan gazetecilerimiz, çok zor görevleri yerine getirmektedirler.

Teknolojinin her geçen gün katlanarak geliştiği, haberin ve bilginin çoğaldığı, takip edilmesi zor bir hızda geliştiği günümüz dünyasında, basın çok ayrı önemli bir yer tutmaktadır.

Görsel ve yazılı medya sosyal medya olarak nitelenen anlık haberleşme ve bilgi paylaşım ağlarının etkinliğinin günden güne arttığı günümüzde, gazetecilerimizin üzerine düşen sorumluluk ve görev her geçen gün artmaktadır.

Halkın haber alma hakkını yerine getiren ve görüşlerini halkımıza yansıtma görevini üstlenen basın mensuplarımız Milletimizin duygularına tercüman olup, bu çabalarıyla her zaman takdiri hak etmektedir.

Anadolu’muzun, Halkımızın ve ilçemizin, kültürel, sosyal ve ekonomik gelişiminde ve tanıtımında etkin bir rol üstlenen basın emekçilerimiz, bundan sonra da görevlerini aynı duyarlılıkla devam ettirerek, Ülkemizin ve İlçemizin kalkınmasına ve tanıtımına, halkımızın refahının sağlanmasına da katkı sağlamaya devam edecektir.

Bugün, yarın ve her zaman çalışmalarında gösterdikleri ve gösterecekleri özveri ve kararlılıktan dolayı, öncelikle ilçemizin, tüm basın emekçilerine teşekkür, sevgi ve saygılarımı, Torbalı Gazeteciler Cemiyeti ve şahsım adına iletirim.

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününümüz, Kutlu ve umut

dolu olsun.

Bekleyip göreceğiz.

HOŞÇA KALINIZ

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ