Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam
Gazete Torbalı

Tekin’den ‘istifa’ sinyali

Tekin’den ‘istifa’ sinyali

CHP’nin Torbalı adayını sürpriz bir şekilde kayıp ilçelerle beraber açıklamasının yankıları sürüyor. Bu duruma tepki gösteren Belediye Başkanı Mithat Tekin, İzmir medyasına çarpıcı açıklamalarda bulundu. İzmir medyasında yer alan haberler “istifa sinyali” olarak algılanırken, Başkan Tekin Egede Sonsöz’e yaptığı açıklamada, “Onurumla oynadılar” dedi.

Tekin yaptığı açıklamada, “Partimiz bir karar vermiş ve o karara elbette saygı duyuyorum. Genel merkezimizin takdiridir. Burada bir sıkıntımız yok. Ancak şuna çok üzüldüm. Açıklanan ilçelerden benden başka, CHP’li bir yer yok. CHP’nin iktidar olduğu ilçelerden sadece Torbalı’nın adayının açıklanmasına üzüldüm. Bana karşı garezleri mi var, bunu anlamış değilim. Beni üzen, canımı sıkan işte budur. Benim ilçemin adayını, diğer CHP’li ilçelerle aynı zamanda açıklamış olsalar, hiç bu kadar üzülmez, kırılmazdım. Ben bunu hak etmedim. Partimin bir neferiyim, bir nefer gibi çalışacağım tabii ki. Fakat onurumla oynadılar. Beni aday göstermeyin, sorun değil. Ama bu karar, diğer CHP’li ilçelerle birlikte açıklanmalıydı. Torbalı ile birlikte CHP’li bir iki ilçe daha açıklansaydı, yine sineye çekerdim. Burada biraz art niyet görüyorum. Görev sürem bittiğinde, 35 ay belediye başkanlığı yapmış olacağım. Benim emeklerimin, çalışmalarımın görmezlikten gelinmesine üzüldüm.”

TEKİN AÇIKLAMA YAPACAK

CHP’ye yakınlığı ile bilinen Öncü Şehir’de yer alan habere göre Torbalı adayının açıklanması parti içinde büyük rahatsızlığa sebep oldu. Torbalı’nın 2019’da kaybedilen ilçelerle beraber açıklanmasının parti tabanında rahatsızlık yarattığına dikkat çekilirken, CHP’nin Torbalı2da önde gelen birçok isminin MYK’nın aldığı karara tepki gösterdiği ve Belediye Başkanı Mithat Tekin’e “Gerekirse belediye başkanlığından istifa et” şeklinde baskı yaptığı öne sürüldü. Belediye Başkanı Mithat Tekin’in önümüzdeki günlerde konuyla ilgili basın açıklaması yapacağı ifade ediliyor.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ