Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam
Gazete Torbalı

Çağlar: Bu bir veda değil, başlangıç…

Çağlar: Bu bir veda değil, başlangıç…

Torbalı Belediyesi Şubat ayı olağan meclis toplantısı gerçekleşti. Meclis toplantısına katılan Cumhur İttifakı Belediye Başkan adayı Özgür Erman Çağlar, “Biz göreve geldiğimizde hiçbir işçinin, emekçinin ekmeği ile oynamayacağız. Aksine herkesin ekmeğini büyütmeye geliyoruz” dedi.

Torbalı Belediyesi Şubat ayı olağan belediye meclis toplantısı bugün gerçekleşti. Toplantıya Cumhur İttifakı Belediye Başkan adayı Özgür Erman Çağlar, AK Parti İlçe Başkanı Metin Yüğrük ve MHP İlçe Başkanı Veli Kaçar da katıldılar. Meclis toplantısını açan Belediye Başkanı Mithat Tekin, Çağlar’ı tebrik edip başarı dileklerini iletti. Mecliste konuşan Cumhur İttifakı adayı Özgür Erman Çağlar, “Bu bir veda değil, başlangıç…” dedi.

ÇAĞLAR: “5 YIL ÖNCE NE SÖYLEDİYSEK ONU YAPTIK”

“Ben bugün buraya 5 yıldır yapmaktan onur duyduğum Cumhur İttifakı Meclis Grup Başkanvekili olarak geldim” diyen Çağlar, “5 yıl önce burada hep beraber göreve başladık. O gün söylediğimiz bir söz vardı; Torbalı’mızın menfaatine olan her konuda belediyemize destek vereceğiz, Torbalı’nın faydasına olmadığına inandığımız konularda da hemşehrilerimizin bizlere verdiği muhalefet görevini yerine getireceğiz demiştik. 5 yıldır da öyle yaptık. Tabi üzücü bir olay yaşadık, Belediye Başkanımız İsmail Uygur’u kaybettik. Bu vesileyle ben kendisine tekrardan Allah’tan rahmet diliyorum. Mekanı cennet olsun. Ardından meclis seçimiyle Mithat Tekin göreve geldi, bizler de kendisini tebrik ettik. Aynı prensiple yolumuza devam ettik. Yeri geldi Torbalı’nın menfaati için kararlar oybirliği ile geçti, yeri geldi bazı kararlarda ret oyu kullandık. Ama meclis oturumlarımız her zaman centilmence, birbirine saygılı geçti. Saygıyı ve sevgiyi hiçbir zaman elden bırakmadık. Ben bu konuda hem Cumhur İttifakı meclis üyelerimize, hem de Cumhuriyet Halk Partisi meclis üyelerine teşekkür ediyorum” dedi.

ÇAĞLAR: “EKMEĞİN SİYASETİ OLMAZ”

Çağlar; “Şimdi yine bir seçim arifesindeyiz. Demokrasilerin olmazsa olmazı sandıktır, seçimdir. Bizler siyasetçiler olarak sandığa olan inancımızı, sandıktan çıkan sonuca saygımızı hiçbir zaman yitirmedik. Çıkacak olacak sonucun şimdiden bizlere, ilçemize, belediyemize hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum. Yalnız şu hususa ayrı bir parantez açmak istiyorum; Torbalı Belediyesi’nin tüm çalışanları rahat olsunlar. Kimse aşının, işinin, ekmeğinin kaygısını taşımasın. Bizler kimsenin ekmeği üzerinden, çoluk çocuğunun rızkı üzerinden siyaset yapmadık, yapmayız. Biz ekmekle oynamaya değil, ekmeği büyütmeye, ekmeğimizi bölüşmeye geliyoruz. Bu konuda hiç kimse tedirginlik yaşamasın. Tüm belediye işçilerimizin ekmeğinin teminatı bizleriz. Ben burada Belediye Başkanımız sayın Mithat Tekin’e de teşekkür etmek istiyorum. 3 buçuk yıl ilçemize hizmet etti, yaptığı hizmetlerden dolayı sizlerin huzurunda kendisine teşekkür ediyorum” dedi.

ÇAĞLAR: “BİR VE BERABERİZ”

Çağlar, “Beni tanıyanlar bilirler. 20 yıldır bu ilçede aktif siyaset yapıyorum. Bugüne kadar hiç kimseyi dünya görüşünden dolayı, yaşam tarzından dolayı, siyasi tercihlerinden dolayı, ırkı, cinsi, mezhebinden dolayı yargılamadım. Nüfusu 250 bine yaklaşan Torbalı’mızı bir ve kardeş olarak gördüm. Öyle görmeye de devam edeceğim. Allah’ın izniyle 31 Mart’tan sonra da birlik ve beraberlik içerisinde, dostça ve kardeşçe ilçemize hizmet etmeye, projeler eserler üretmeye devam edeceğiz. Sağ olun, var olun, Allah’a emanet olun” ifadelerini kullandı.

CHP GRUBUNDAN ÇAĞLAR’A TEBRİK

Belediye Başkanı Mithat Tekin, başkan adayı Özgür Erman Çağlar’a çıktığı bu yolda başarı dileklerini ileterek tebrik etti. CHP Grubu adına söz alan Belediye Başkan Yardımcısı Özkan Yıldız da Çağlar’ı tebrik ederek iyi dileklerini iletti. Belediye meclisinde AK Parti, CHP ve MHP gruplarının ortak önergesi ile Muratbey’de bulunan bir parka merhum Ekrem Menekşe’nin isminin verilmesi kararlaştırıldı. Muratbey Mahallesi Muhtarlığı’nın da bulunduğu parka Menekşe’nin ismi verilecek.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ