Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam
Gazete Torbalı

YARIŞ YENİ BAŞLIYOR

YARIŞ YENİ BAŞLIYOR

Yerel seçimler, demokrasinin temel taşlarından birisidir.

Ülkemizde yönetimlerin temsilini sağlamak için düzenlenen önemli bir süreçtir.

31 Mart seçimleri, yerel yönetimlerin belirlenmesi ve yerel hizmetlerin sağlanması için kritik bir rol oynayacaktır.

İlçemiz’de, Belediye Başkanı, Belediye Meclisi ve Muhtarlar gibi yerel yönetim temsilcileri, halkımızın bağımsız ve gizli oylarıyla belirlenecektir.

Aslı bu olmasına rağmen, ihtiyaçları ve yoksulu çok olan halkımızın oyları gizli olsada çok da özgür iradeyle verilmiş olmayacağını düşünüyor ve öngörüyorum.

Listeler açıklandığı zaman inşaAllah yanılmış olurum…

“Yerel seçimler, vatandaşların doğrudan katılımını teşvik eden ve yerel yönetim politikalarının şekillenmesinde önemli bir rol oynar, Belediye Başkanları ve Belediye Meclisi üyeleri, yerel toplulukların ihtiyaçlarını karşılamak için politika belirleyip, hizmetler sunarlar” dense de,

Böyle olduğunu, ilçemizde hiç bir dönemde maalesef göremedik.

Örnek isterseniz,

Torbalı Belediyemiz,

25 yıldır  temizlik konusunda her dönem sınıfta kalmıştır. Çarşı içlerini çöp konteynirlerinden, kaldırımları pislikten ve işgalenden kurtaramamıştır.

Çok önemli olan otopark konusu her geçen dönem kangren hale getirilmiştir.

Hizmetler arasında altyapı çalışmaları, çevre koruma, ulaşım, sağlık hizmetleri, eğitim ve kültürel etkinlikler gibi birçok öncelekli hizmet alanları her seferinde dile getirelir ve seçimden sonra ne yazıkki; yarım yamalak yapılmaya çalışılsa da ellerine yüzlerine bulaştırırlar.

Yerel seçimler, aynı zamanda demokrasinin en temel prensiplerinden birisi olan yerinde ve etkili yönetimi güçlendirir.

Vatandaşlarımızın doğrudan seçtiği yerel yönetim temsilcileri, yerel ihtiyaçlara ve önceliklere daha duyarlı olup, daha etkili kararlar almaları gerekirken, Belediye meclisi, hatırlı, paralı liyakatsız, el kaldırıp indiren kişilerle doldurulur. İnşaAllah bu dönem değişir diye düşünüyorum…

Çünki; Adayların hepside genç, liyakatlı ve İdealist kişiler olduklarını bizzat biliyor ve görüyorum.

Aslında, yerel seçimler sadece demokratik bir süreç olmanın ötesinde, aynı zamanda siyasi rekabetin de bir yansımasıdır. Farklı siyasi partilerin ve adayların, yerel yönetimlerde iktidar mücadelesi vermesi, seçimleri daha da önemli hale getirir.

Bu durum, yerel seçimlerin ülkenin genel siyasi atmosferini şekillendirmesine ve hatta ulusal siyasi eğilimleri etkilemesine yol açabilir.

Yerel seçimler demokrasinin vazgeçilmez bir parçasıdır ve yerel yönetimlerin etkinliği ve hesap verebilirliği açısından hayati öneme sahiptir. Vatandaşların doğrudan katılımını teşvik eden, yerel ihtiyaçlara duyarlı ve etkili bir yerel yönetim sistemi, toplumların kalkınması ve refahının artması için elzemdir.

Sonuç olarak,ilçemizde Adaylar büyük ölçüde belirlenmiş ve her parti her şeyiyle halkımızın huzuruna çıkmıştır.

Partilerin görünmeyen yüzlerinde bir takım çekişmeler ve sıkıntılar olmasına rağmen seçim sonuçlarını etkileyecek önemli gelişmelerin olmadığı görülmektedir.

Seçim hiç bir aday için rahat geçmiyecektir. Sonuçlar için kesin bir şey söylemek mümkün görünmüyor.

En küçük bir rehavetin seçim kaybettireceği bilinmelidir.

Seçimin Cumhur ittifakı ile CHP arasında geçtiği ve devam edeceği görülmektedir.

Diğer değerli adayların, Cumhur İttifakının yada CHP Adayının kazanmasında yada kaybetmesinde büyük rol oynayacakları benim kişisel öngörümdür.

Her zaman söylediğim gibi Başkan Adayının, seçimi kazanmasında, Meclis Üyelerinin seçimi de çok etkili olacaktır.

Büyük ölçüde, bıçak sırtında bir mücadele sonunda, seçimi kazandıran ve kaybettiren, Partilerin Meclis üyesi listeleri olacağını tahmin ediyorum.

Torbalı belediyesi çok zengin bir belediyedir. Hizmet etmek çok kolaydır. Yeterki doğru adayı halkimiz seçebilsin. Hadi hayırlısı, yarış yeni başlıyor.

20 Şubat 2024

HOŞÇA KALINIZ

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ