Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam
Gazete Torbalı

Sahte ankete tüm adaylardan tepki

Sahte ankete tüm adaylardan tepki

Bu akşam CHP’li basın-yayın organları tarafından servis edilen operasyon anketine ilçedeki siyasi partilerden büyük tepki geldi. Birçok siyasi partinin Belediye başkan adayı basın açıklaması yaparak Torbalı halkını ısmarlama ve manipülatif seçim anketlerine karşı uyardı

İYİ PARTİLİ TERZİOĞLU: “3 BUÇUK ATIYORLAR, 3 BUÇUK YAZIYORLAR”

Yerel seçimin iddialı adaylarından, Torbalı’nın köklü ailelerinden birine mensup olan İyi Parti Belediye Başkan adayı Melih Terzioğlu, “Yerel basında gerçekleştirilen anketlerde oyumuz yüzde 15’in altına düşmüyor. Hangi korku ve panikle oyumuzu 3 buçuk gösteriyorlar anlamış değilim. Her halde korkudan 3 buçuk attıkları içindir. Manipülatif ve ısmarlama bir anket olduğu ortada, Torbalı halkı da bu şekilde değerlendiriyor. Torbalı’da her geçen gün artan İyi Parti yükselişini bu şekilde durduramazlar. Biz saha çalışmalarımıza devam ediyoruz. Hemşehrilerimizi de böyle gerçek dışı anketlere karşı uyarıyoruz” dedi.

TİP ADAYI ÇİÇEK: “GERÇEK ANKETİ 31 MART’TA GÖRECEKLER”

Türkiye İşçi Partisi adayı Eyyüp Çiçek, “Seçim yaklaştıkça oyları eriyenler sahte anketlerle seçmen devşirmeye çalışıyorlar. Ama şunu bilsinler ki seçim sahte anketlerle değil, halkın oylarıyla kazanılır. Türkiye İşçi Partisi olarak bizler 31 Mart’a hazırız. Gençlerimizle, kadınlarımızla, üyelerimizle Torbalı’da büyük bir sürprize imza atacağız. Halkımızın Türkiye İşçi Partisi’ne olan ilgisini görenlerin uykuları kaçabilir. Onları ısmarlama anketlerle gördükleri rüyadan 31 Mart’ta Türkiye İşçi Partisi’ne gönül vermiş vatandaşlarımız uyandıracak” dedi.

DEM PARTİ ADAYI AYDIN: “ANKET BİLE DEĞİL…”

DEM Parti Belediye Eşbaşkan adayı Adem Aydın, “Bu objektif olmayan, taraflı anket bile diyemeyeceğim, kaç kişi ile yapıldığı, nerede yapıldığı, kimlerle yapıldığı belli olmayan sözde anketin sonuçlarını DEM Parti olarak reddediyoruz. Torbalı halkının ve seçmenin aklını karıştırmaya, seçim üzeri manipülasyon yapmaya hiç kimsenin hakkı da, hukuku da yoktur. Bu sonuçlar kesinlikle gerçeği yansıtmıyor. Bu anketi açıklayanlara en güzel cevabı halkımız sandıkta verecektir” dedi.

ZAFER PARTİSİ ADAYI GÖÇAY: “BU ANKET BİZİM İÇİN YOK HÜKMÜNDEDİR”

Torbalı’nın tek kadın adayı Zafer Partisi Torbalı Belediye Başkan Adayı Emine Göçay, “Daha önce de Torbalı’da bir anket açıklanmıştı, iki ankette de partimizin oyları yok sayıldı. Son genel seçime yön vermiş bir parti olarak Torbalı’da oldukça iddialıyız. Torbalılı hemşehrilerimizin teveccühünü sahada çok güçlü şekilde görüyoruz. Zafer Partisi’nin görmezden gelindiği hiçbir anketi kabul etmiyoruz, bizim için yok hükmündedir. Torbalılı hemşehrilerimizin partimize olan ilgisi ortada. Çıkarsız menfaatsiz bir şekilde partimize gelerek bizlere destek veriyorlar. Sahte anketlerle kamuoyunu yanıltmaya çalışanlara en güzel cevabı sandık sonuçları açıklanınca vereceğiz” dedi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ