Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam
Gazete Torbalı

DEM Parti’den dedikodulara yanıt geldi

DEM Parti’den dedikodulara yanıt geldi

DEM Parti Belediye Eşbaşkan adayı Adem Aydın bu akşam basın mensupları ile iftar programında bir araya geldi. “Çekilecek” dedikodularına sert yanıt veren Aydın, “Dedikodu yapanlar işlerine baksın, biz alnımızın akıyla geldik, alnımızın akıyla seçime giriyoruz” dedi

Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) Torbalı Belediye Eşbaşkan adayı Adem Aydın, basın mensuplarını iftar programında ağırladı. Gündemdeki konularla ilgili önemli açıklamalarda bulunan Aydın, “Çekilecek” dedikodularına da sert yanıt verdi. Aydın yaptığı açıklamada, “Özellikle son günlerde bizimle ilgili bir takım dedikodular üretmeye çalışıyorlar. Bu dedikodular bizim dışımızda gelişiyor. Biz çok güçlü bir şekilde seçim çalışmalarımızı sürdürüyoruz. O dedikodu sahipleri de işine gücüne baksınlar. Bu tür dedikodulara vatandaşlarımız hiçbir şekilde itibar etmesinler. Biz halkımızla beraber çalışmalarımıza devam ediyoruz. Alnımızın akıyla buraya kadar geldik, seçime de alnımızın akıyla giriyoruz” dedi.

“TÜM VATANDAŞLARIMIZDAN DESTEK BEKLİYORUZ”

Yaklaşık 30 gündür saha çalışmaları yaptıklarını belirten Aydın, “Torbalı’nın bütün mahallelerinde ev ev, sokak sokak çalışıyoruz. Biz Torbalı’da ranta dayalı değil, şeffaf ve demokratik bir yerel yönetim modeli uygulamak istiyoruz. Bunun için de Torbalı’da yaşayan tüm vatandaşlarımızdan destek bekliyoruz. Torbalı’da gerçekten halkın ihtiyaçlarını esas alan, gençlerin, kadınların dar gelirli vatandaşların ihtiyaçlarını giderecek bir yönetim modeli uygulamak istiyoruz. Bu temelde biz aday olduk ve halkımızın desteklerini bekliyoruz. Torbalı, DEM Parti’nin çok güçlü olduğu, seçmen kitlemizin geniş olduğu bir ilçe. Halk için siyaset yapmak istiyoruz, Torbalı’da siyaset baronlarına karşı halkçı bir yönetim anlayışını uygulamak istiyoruz, halkımızla beraber belediyemizi yönetmeye talibiz” dedi.

PROJELERİNİ ANLATTI

Basın mensuplarının sorularını da yanıtlayan Aydın, “Bizim belediyecilik anlayışımızda eğitim çok önemli. Yarım kalan belediye hizmet binasını tamamlayıp Gençlik ve Kültür Merkezi yapmak istiyoruz. Öğrencilerimize etüt merkezleri açmak istiyoruz. Sınava hazırlık merkezleri açacağız. Kadınlarımız için kooperatifler kuracağız. Kapalı pazaryeri sorununu çözmek istiyoruz. İlçemizin semt garajına ihtiyacı var. Çevre kirliliği ile ilgili projelerimiz var. Bizler göreve geldiğimiz zaman mahallelerimizin sorunlarına ve ihtiyaçlarına uygun hizmetler yapacağız. Torbalı güçlü bir ilçe, Torbalı Belediyesi kaynakları güçlü bir belediye. Kaynakları doğru kullandığımız zaman ilçemizin tüm sorunlarını halkımızla beraber çözeceğimize inanıyoruz. Bizim en büyük vaadimiz, belediyenin kasasına giren her kuruş bizim namusumuzdur. Her kuruşu halkımıza hizmet için kullanacağız. Biz ihale dağıtmayacağız, şeffaf bir şekilde belediye bütçemizi hizmet için kullanacağız.

“ÇOK DİLLİ BELEDİYE OLACAK”

Belediyeye gelen her vatandaşın dilinden anlayacak bir Halkla İlişkiler birimi kuracaklarını ifade eden Aydın, “Biz yerel yönetimde çok dilli bir anlayış kuracağız. Özellikle Kürtçe, Zazaca ve Arapça bilen bir Halkla İlişkiler birimimiz olacak. Belediyeye gelen her vatandaş derdini anadilinde anlatabilecek” dedi.

“2019’DA İTTİFAK YAPMADIK”

2019 yerel seçimlerinde hiçbir ittifakın içerisinde olmadık diyen Aydın, “2019 yerel seçimlerinde aday çıkarmadık, seçmenlerimizi de özgür bıraktık. Tabi o dönem bir ittifak gibi algılanmış olabilir ama bizler hiçbir şekilde bir ittifakın parçası olmadık, hiçbir iş birliği söz konusu olmadı, belediye yönetiminde de hiçbir şekilde söz sahibi olmadık. Bu seçimde de hiçbir ittifaka bağlı olmaksızın adayız. Torbalı Belediyesi’ni halkımızın desteği ile almak istiyoruz. Bu konuda da oldukça iddialıyız.

“KAYBEDERSEM AKTİF SİYASETE DEVAM EDECEĞİM”

Yaklaşık 25 yıldır aktif siyasetin içerisinde olduğunu belirten Aydın, “Ben partimin her kademesinde görev aldım. Gençlik kollarından bu yana aktif siyasetin içerisindeyim. Benim için siyaset seçimden seçime değildir. Bu seçimi kaybedersem bile aktif siyaset yapmaya devam edeceğim. Ama ben kazanabileceğime inanıyorum, sahada halkımızın büyük desteğini görüyorum. Tüm partilerden ciddi oranda oy alıyoruz” dedi.

“DEDİKODU YAPANLARA 1 NİSAN ŞAKASI YAPACAĞIZ”

“Kent uzlaşısı kapsamında Torbalı’da kimseyle bir görüşmeniz oldu mu?” sorusuna da içtenlikle yanıt veren Aydın, “Benim Torbalı’da hiç kimseyle bir görüşmem olmadı. Bu konuda yapılan dedikoduların bizimle bir ilgisi de yoktur. O dedikodu yapanlara DEM Parti olarak 1 Nisan şakası yapacağız. Biz Torbalılı tüm vatandaşlarımızın oylarına talibiz. Tüm vatandaşlarımızı 31 Mart yerel seçimlerinde hem başkanlık hem de meclis üyeliğinde DEM Parti’ye destek vermeye davet ediyorum” dedi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ