Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam
Gazete Torbalı

Dolmuşçulardan Çağlar’a teşekkür

Dolmuşçulardan Çağlar’a teşekkür

İzmir Büyükşehir Belediyesi bürokratları ve Torbalı Belediyesi temsilcisinin karşı oyuna rağmen, UKOME’de oy çokluğu ile şehir içi ulaşıma vize çıktı

Torbalı’nın en önemli sorunlarından birisi olan, ilçedeki şehir içi ulaşım sorununa çözüm müjdesi geldi. Daha önceden UKOME Genel Kurul toplantılarında defalarca gündeme gelen, İzmir Büyükşehir Belediyesi bürokratları ve Torbalı Belediyesi temsilcisinin her defasında ret oyu kullandığı şehir içi ulaşımda, İzmir Valiliği ve kurulun kamudan gelen üyelerinin oy çokluğu ile karar çıktı. En son 2023’ün Ekim ayında gerçekleşen UKOME toplantısında yine belediyelerin ret oyuna rağmen şehir içi ulaşıma vize çıkmış, konu mahkemelik olmuş ve karar durdurulmuştu. Geçtiğimiz günlerde yapılan UKOME toplantısında verilen yeni karar ile Torbalı’daki şehir içi ulaşım bugün itibariyle başlıyor.

VATANDAŞLARIN MAĞDURİYETİ BİTİYOR

Torbalı’nın kanayan yarası olan ve vatandaşların büyük mağduriyetine yol açan sorunun çözümünü kamuoyuna duyuran Torbalı Şoförler Odası başkanı Muhammet Yavaş S.S 11, 25, 66 NO’lu Motorlu Taşıtlar Kooperatifi ve Metropolis Taşıma Kooperatifi ortak bir açıklama gerçekleştirdiler. Sürecin her safhasında hem hukuken hem de siyaseten yanlarında olan Özgür Erman Çağlar’a teşekkür eden dolmuşçular, uzun zamandır bekledikleri bu kararın alınması ve mağduriyetlerin giderilmesi üzerine 3 gün boyunca ulaşımı ücretsiz yapma kararı aldılar. Vatandaşların mağduriyetinin biteceğini ifade eden S.S 66 NO’lu Kooperatif Başkanı Erdal Aksoy, “Uzun zamandır mücadele veriliyordu. UKOME’de belediye temsilcilerinin karşı oy vermesine rağmen, Valilik ve kamu kurumlarının temsilcilerinin kabul oylarıyla ikinci defa bu karar alınmış oldu. İlk karar çıktığında mahkeme süreci olmuştu, ulaşım o sebeple durmuştu. Şimdi bu yeni kararla birlikte ulaşımı başlatıyoruz. Torbalı için çok sevinçliyiz, bu sevincimizi Torbalı halkı ile paylaşmak adına 3 gün boyunca ücret almadan hizmet vereceğiz. Bu süreçte her zaman yanımızda olan Özgür Erman Çağlar’a çok teşekkür ediyoruz. Pazar günü kendisinin Belediye Başkanı seçilmesiyle birlikte, 1 Nisan’dan sonra artık belediyemiz de bu çözümün bir parçası olacak. Belediye çözümden yana olursa bir daha Torbalı’da şehir içi ulaşım durmaz ve kimse de mağdur olmaz. Hepimize hayırlı olsun” dediler.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ