Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam
Gazete Torbalı

Belediyede gelen, gideni aratıyor

Belediyede gelen, gideni aratıyor

Torbalı Belediyesi Mayıs ayı 2.toplantısı bugün gerçekleşti. Belediye meclisinin en önemli gündem maddesi CHP’li Belediye Başkanı Övünç Demir’in borçlanma yetkisi talep etmesi oldu. Belediye başkanı seçileli daha 3 ay bile olmayan Övünç Demir, 80 Milyon Lira banka kredisi kullanmak için belediye meclisinden yetki istedi. Kullanılacak olan kredinin geri ödeme tutarı ise yaklaşık 200 Milyon Lira olarak açıklandı. CHP’li Belediye Başkanı Övünç Demir, bu paranın nereye kullanılacağına dair her hangi bir açıklama yapmazken, zaten borçlu olan Torbalı Belediyesi’nin 200 Milyon Lira daha borçlanmasına Cumhur İttifakı Grubu karşı çıktı.

DUMAN, “BELEDİYENİN BORCUNU AÇIKLAYIN”

Cumhur İttifakı adına belediye meclisinde söz alan Gizem Akyüz Duman, “Torbalı’mız belediye hizmetleri boyutunda çok sıkıntılı bir beş yıl geçirdi. Sayın Başkan siz de bu beş yıl içerisinde ilçe başkanı olarak görev aldınız. Doğal olarak da CHP Grup Başkanıydınız. Bu sebeple geçtiğimiz 5 yıllık dönemi unutmayıp aynı hataların tekrar yapılmaması için çok dikkatli olmalıyız. Borçlanma konusu da, tam olarak bu bahsin en merkezinde yer alıyor. Bugün İzmir’in pek çok ilçesinde borçlanmadan kaynaklanan pek çok sorunu konuşuyoruz. İzmir Büyükşehir Belediyesinin gündemleri bugünlerde tamamen bu konulardan ibaret. Biz de Torbalımızın zarar görmemesi için bu konuları açıkça ifade etmeliyiz. Öncelikle belediye meclisinden talep ettiğiniz borçlanmanın nedenlerini, Torbalılı hemşehrilerimize detaylarıyla anlatmak boynunuzun borcudur. Şeffaf bir belediye yönetimi için, nasıl ki kendi reklamlarınızda ve algı çalışmalarınızda seferberlik ilan ediyorsanız, aynı şekilde borçlanma hususunu da afişlerle, reklam panolarıyla Torbalılı hemşehrilerimize duyurmanızı ve paylaşmanızı bekliyoruz. Gerekirse devraldığınız borçları da belediye binasına asarsanız sizi çok takdir ederiz. Görevinizin daha ilk günlerinde kaynak yaratmak yerine borçlanmayı tercih etmeniz kolaya kaçmaktan başka bir şey değildir. Torbalıların omuzlarına büyük bir yük yükleyeceksiniz. Tüm bu nedenlerden dolayı AK Parti grubu olarak Torbalı Belediyesi’nin altını çizerek söylüyorum borçlanmasına ret oyu veriyoruz.” Dedi.

CHP OYLARI İLE BELEDİYE 200 MİLYON BORÇLANDI

Söz konusu meclis kararı AK Parti ve MHP’li meclis üyelerinin ret oylarına karşı, CHP’li meclis üyelerinin oyları ile kabul edildi. CHP’li Belediye Başkanı Övünç Demir, göreve gelmesinin üzerinden henüz 3 ay bile geçmeden Torbalı Belediyesi’ni faizleri beraber geri ödemesi 200 Milyon Lira olan bir borç yükünün altına soktu.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ