Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam
Gazete Torbalı

SİYASİ NEZAKETİ YERLE BİR ETTİLER

SİYASİ NEZAKETİ YERLE BİR ETTİLER

CHP’li Belediye Başkanı Övünç Demir’in parti buluşmasında kabul edilemez bir saygısızlık yaşandı. İsminin “Pakize M.” olduğu öğrenilen bir hanım ablamız mikrofonu eline alıp AK Parti’ye “bela” okudu. Görüntüler mevcut, konuyla ilgili aldığım duyumlara göre AK Parti Torbalı İlçe Başkanlığı da suç duyurusunda bulunup hakaret davası açacak.

Oradaki süreci takip edeceğiz.

Benim asıl içimi sızlatan, bir siyasi partinin kurumsal kimliğine açık şekilde hakaret edilirken CHP’li Övünç Demir ve yanındakilerin “gülerek” karşılık vermeleri.

Hangi parti olursa olsun, eleştirebilirsiniz, politikasını beğenmeyebilirsiniz, sandıkta oy vermeyebilirsiniz, ama “hakaret etme hakkına” sahip değilsiniz!

Torbalı Belediyesi gibi bir “devlet kurumunu” yöneteceksiniz, “hükümet partisine” hakaret edilirken güleceksiniz.

Nerede kaldı siyasi etik değerler, nerede kaldı devlet terbiyesi?

Siz hiç AK Parti’nin her hangi bir toplantısında CHP’nin kurumsal kimliğine bir hakaret gördünüz mü?

Bir partinin kurumsal kimliğine hakaret etmek, o partinin üyelerine, seçmenlerine de hakaret etmektir.

Siyasi nezaket çok değerlidir. Ülkemizdeki tüm siyasi partiler değerlidir. Genel siyasette bir yumuşama süreci yaşanıyor. Siyasi partiler, liderler bir araya geliyor. Siyasi ortamı Torbalı’dan germeye hakkınız var mı?

Siz bakın işinize, yerel seçimi kazanmışsınız, cicim ayları yaşıyorsunuz, verdiğiniz sözleri unutmuşsunuz, iki tane oturma bankı koyup 3 tane video çekiyorsunuz, sizden önceki başkanlar Torbalı’ya 3 bin tane oturma bankı koydu, nerede ihtiyaç varsa tespit edip yerleştirdiler, kimsenin haberi bile olmadı. Türkiye’de ilk defa bir belediye başkanı oturma bankı koydurup “hizmet yapıyoruz” diyor. Komik misiniz, yoksa acemi mi bilemiyorum…

Seçimde verdiğiniz sözleri siz unutmuş olabilirsiniz ama Torbalı halkı unutmadı. 100 günlük programımız hazır demiştiniz, sürenin sonuna geliyoruz.

Belediye işçilerinin maaş ve ikramiyelerinde yaşanan sorunları tüm Torbalı biliyor.

2 ayda Torbalı’yı 194 Milyon Lira borçlandırdınız, ortada bir tane hizmet de yok!

Gündeme getirdik, çıkıp açıklama yaptılar; “Biz bu krediyi şimdi kullanmayacağız, hazırda dursun” dediler. Yani “Aklımızda duracağına cebimizde dursun” diyorlar. Önceki yönetimin ne kadar borç bıraktığını bilmiyoruz, yeni yönetim eskisini mumla aratacak her halde…

Torbalı’yı ve Torbalı halkını yaptığınız borçların, kullandığınız banka kredilerinin faizleri altında ezmeye hakkınız var mı?

Tüm bu gündemleri yok sayıp, “bela okuma ritüelleri” düzenliyorsunuz.

Böyle siyaset olmaz, böyle belediye başkanlığı olmaz. Saygıyı, nezaketi, seviyeyi düşürmeden, Torbalı’da hizmet çıtasını aşağı indirmeden herkes üzerine düşeni yapsın…

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ