Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam
Gazete Torbalı

Girgin, görevinin başında

Girgin, görevinin başında

Torbalı Ziraat Odası ile ilgili belediye basın bürosunun servis ettiği yalan habere cevap veren Yılmaz Girgin, “Üyelerimizin sandıkta verdiği kararı hazmedemeyenler talimatla yalan haberler yaptırıp algı oluşturmaya çalışıyorlar. Ziraat Odası yönetimi olarak görevimizin başındayız. Tüm üyelerimizi her zaman olduğu gibi çayımızı içmeye bekliyoruz” dedi

İzmir 8. İdare Mahkemesi’nde devam eden Torbalı Ziraat Odası delege seçimleri davasıyla ilgili bilgilendirmede bulunan Girgin, “Mahkeme kararını hukukçularımızla birlikte inceledik. Verilen kararın esasa ilişkin bir karar olmadığını, usule ilişkin bir karar olduğunu gördük. Sonuç itibari ile mahkemenin verdiği karar, odamızın organ seçimlerini bağlamıyor. Mahkemenin verdiği karar, organ seçimleri öncesinde İlçe Kaymakamlığı tarafından gerçekleştirilen delege seçimleri ile ilgili. Dolayısıyla ortada İlçe Seçim Kurulu tarafından gerçekleştirilen bir organ seçimi bulunuyor. Organ seçimleri kesinleşmiş ve bu konuda her hangi bir dava süreci bulunmuyor. Kanunen mahkeme kararının organ seçimlerine bir etkisi bulunmuyor. Bu konuda emsal kararlar ve Yüksek Seçim Kurulu kararları açık” dedi.

GİRGİN, “HER ZAMAN KANUNLARA UYGUN HAREKET ETTİK”

Söz konusu İzmir 8.İdari Mahkemesinin verdiği kararın kendilerini bağlamadığını belirten Torbalı Ziraat Odası Başkanı Yılmaz Girgin, “Bu karar üzerinde durulacak bir karar değil. Odamız ve yönetimimiz görevinin başındadır. Tüm Ziraat Odası üyelerimiz müsterih olsunlar. Bir her zaman kanunlara ve hukuka uygun hareket ettik. Aynı duruşumuzu şimdi de koruyoruz. Kamuoyunun bu anlamda doğru şekilde bilgilendirmek maksadıyla bu açıklamayı yapma gereği duyduk. Henüz mahkeme kararını görmeden, hukuki süreci bilmeden, yanlış yönlendirme ve algı oluşturma gayreti içerisinde olanlar hakkında da gerekli yasal işlemleri Torbalı Ziraat Odası olarak başlatacağız. Bizler görevimizin başındayız, tüm üyelerimizi de her zaman olduğu gibi odamıza çayımızı içmeye bekleriz” şeklinde konuştu.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ