Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam
Gazete Torbalı

Özel eğitimin adresi Soğukçeşme

Özel eğitimin adresi Soğukçeşme

Özel eğitim denilince Torbalı’da ilk akla gelen kurum olan Soğukçeşme Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Kurum müdürü Gökhan Ezgin, özel eğitimin önemine dikkat çekti

Doğumdan ölüme kadar her bireyin farklı gelişim dönemlerinin olduğunu belirten Ezgin, “Dil, zihin, sosyal, duygusal, fiziksel gelişim alanları kendine özgü olan bu evrelerde bazı basamaklar gelişmediğinde ya da gerçekleştirmekte zorlanıldığında özel eğitim ihtiyacı ortaya çıkar. Ancak bireylerin kimler olduğu, bu durumun yaygınlığı, sınıflama ve sebepleri gibi bölümlerin kendine has özellikleri bulunmaktadır. Bu eğitimi ilçemizde kaliteli hale getiren kurum Özel Soğukçeşme Özel Eğitim Merkezidir. Çünkü ilçemize ilkleri getirmiş öncü olmuş ve örnek alınmış bir kurumuz. Her zaman özel gereksinimli bireyi ön planda tutmuş, ihtiyaçlarını dikkat ederek; Dil terapisi eğitimini, Ergoterapi eğitimini, Görme programını ilçemize kazandırarak ilkleri başardık. Kurumumuz özel gereksinimli bireyleri toplum içinde birey olma rolünü gerçekleştiren, üretici ve mutlu bir birey olmaları yönünde faaliyet gösteriyor” dedi.

GENİŞ KADRO, UZMAN EĞİTMENLER

Birçok farklı alanda eğitim verdiklerini hatırlatan Soğukçeşme Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürü Gökhan Ezgin, “Kurumumuz bünyesinde geniş ve uzman kadromuzla beraber birçok alanda özel eğitim programımız mevcut. Bunlar arasında özel öğrenmede güçlük, Ergoterapi, Dil ve konuşma güçlüğü, Zihinsel yetersizlik, Görmede yetersizlik, İşitmede yetersizlik, Yaygın gelişimsel bozukluk ve Bedensel yetersizlik gibi eğitim programlarımız uzman eğitmenlerimiz eşliğinde öğrencilerimize verilmektedir” dedi.

HER BİREYE AYRI ÖZEL EĞİTİM PROGRAMI

Özel eğitimin normal ve genel eğitimden birçok noktada ayrıldığına dikkat çeken Ezgin, “Giyinme, soyunma, yeme, içme gibi becerileri çocuklar aslında görerek taklit etmektedir. İçeriğin düzeni sebebi ile ayrılan özel hizmetlerde program içeriği de çocuklara uygun olarak ayrı şekillerde belirlenmektedir. Yetersizlik ve engel gibi sebeplerden dolayı bireylerin yaşadıkları güçlükler özel eğitim ile ortadan kaldırılması amaçlanmaktadır. Soğukçeşme Özel Eğitim Merkezi’nde; bireye özgü eğitim programları belirlenir. Özel yöntemler, araç ve gereçler kullanılarak bu eğitim ihtiyacı ortadan kaldırılır. Bireyler ilgi ve yetenekleri doğrultusunda iş ve meslek hayatında gerekli olan eğitimleri alarak hayata kazandırılırlar” dedi.

SOĞUKÇEŞME: “AİLELERİMİZİ DE EĞİTİMLERİMİZE DAHİL EDİYORUZ”

Özel eğitimin bireylerin hayatında büyük öneme sahip olduğunu belirten Soğukçeşme Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi sahibi Selahattin Soğukçeşme ise yaptığı açıklamada, “Kurum olarak eğitim anlayışımız; her yaş ve seviyedeki çocuklarımızın zihinsel, bedensel, duygusal, sosyal ve dil becerilerini desteklemek, çocuğun özellik ve gereksinimlerine göre uygun eğitim ve rehabilitasyon programları hazırlamak, bu programları da çağın gerektirdiği fiziksel ve teknik donanımlar kullanarak uygulamaktır. Ayrıca engelli çocuklara sahip aileleri de eğitim sürecine katarak çocuklarının  eğitiminde aktif olarak görev almalarını, engelli bireyler ve ailesinin toplumla bütünleşmesine, her gelişim sürecinde öğrenen ve üreten bireyler olmalarında üstümüze düşen görevi  elimizden geldiğince yerine getirmeye çalışmaktayız. Bunun için kurumumuz özel gereksinimi olan çocukların ve ailelerinin eğitilmesi için bütün şartları sağlamak gayretindedir” ifadelerini kullandı.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ