Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam
Gazete Torbalı

Torbalı’ya hayırlı olsun


Bir gün evde otururken telefonum çalmıştı. Telefonun öbür ucunda Torbalı Ege Gazetesi’nin kurucusu Ömer Günaydın vardı. O telefonla başladı gazetecilik serüvenim. Henüz çocuk sayılabilecek bir yaştaydım. Aklımın erdiği kadar köşe yazıları yazmaya başladım.

Nalına da vurduk, mıhına da…

Takdir de topladık, tepki de gördük.

“Helal olsun” diyen de oldu, kızan da.

Ama ne “aferin budalası” olduk, ne de tepkilerden çekinip geri adım attık.

Doğru olduğuna inandığım ideallerin peşinden gittim her zaman.

Sonra Torbalı Belediyesi’nde göreve başladım. 2014 yılına kadar görev yaptım. Görevimi de hakkıyla yaptığımı düşünüyorum. Siyasetin dışarıdan görünmeyen kısımlarını İsmail Uygur’dan öğrendim.

2014’ten sonra Torbalı Ege Gazetesi’ne Genel Yayın Yönetmeni olarak geri döndüm. Çok da başarılı işlere imza attık. Çalışma arkadaşlarımla beraber gazetemizi Torbalı’nın en çok okunan gazetesi haline getirdik.

O dönem yaşanan bazı sıkıntılardan dolayı gazetemiz el değiştirdi. Çok üzülmüştüm ama elimden gelen bir şey de yoktu…

Sanki dünyaya “gazeteci” gelmişiz gibi meslekten kopmayalım dedik ve Özgür Torbalı Gazetesi’nde bir süre Genel Yayın Yönetmenliği yaptım.

Ondan sonra ikinci Torbalı Belediyesi serüvenim oldu. Bu serüvende de çok şey öğrendim. Özellikle Adnan Yaşar Görmez’in insani konularda bana kattıklarını inkar edemem.

Siyasetin sert yüzünü de, yumuşak yüzünü de ustalarından öğrendim.

2019’da İsmail Uygur belediyeyi kazanınca bende görevimden istifa edip köşeme çekildim.

Yaklaşık bir buçuk yıl meslekten uzak kaldıktan sonra basın ve medya sektöründe büyük bir boşluk fark ettim. Torbalı’nın sorunları dağ gibi büyüyor ve birilerinin bu konuda kurumları harekete geçirmesi, Torbalı halkının istek ve taleplerini dile getirmesi, belli konularda bir kamuoyu oluşturması gerekiyordu.

Torbalı’daki şikayetleri dile getirecek, vatandaşlarımızın ortak sesi olabilecek, korkmadan, yorulmadan sorunların üzerine gidebilecek Gazete Torbalı’yı kurduk.

Ve kurarken de şunu söyledik, bu gazete bizim değil, Torbalı halkınındır…

Gazete Torbalı ismi de şuradan geliyor; Torbalı’da gazeteciliğin kurulmasında, bugünlere gelmesinde en büyük pay sahiplerinden biri hiç şüphesiz merhum İrfan Uysal’dır. Torbalı’da bu işin en ağır yükünü İrfan Uysal çekmiştir. Onun gazetesinin ismi Gazete Torbalı idi. Biz de aynı isimle hem onun hatırasını yaşatmak istedik, hem de vefamızı göstermek istedik. Bir kez daha kendisine Allah’tan rahmet diliyorum, ruhu şad olsun…

Bu gazetenin hem bizim için, hem de Torbalı’da yerel medya için yeni bir sayfa olmasını diliyorum.

Uzun yıllardır Torbalı’da gazetecilik yapmaya çalışıyorum. Her zaman, her şeyi en doğru ben yaparım gibi bir iddiam hiç olmadı. Eksiklerim de oldu, yanlışlarım da oldu, hatalarım da oldu. Bu hatalarımın büyük bir bölümünden kendi payıma önemli dersler çıkardım.

O nedenle ben bu yola çıkarken “nerede kalmıştık” demiyorum, “yeni bir sayfa açtım” diyorum.

Gazete Torbalı olarak;

İlkelerimiz kurumlarla kavga değil, kurumların ve yöneticilerin göremediği, ya da yöneticilerin yanıltıldığı durumlarda onlara göz kulak olmak.

Biz bireysel kavgalara girmeyeceğiz.

Kimseyi hedef haline getirmeyeceğiz.

Yanlışa yanlış doğruya doğru diyeceğiz.

Kimseyi koruma, ya da yerme iç güdüsüyle hareket etmeyeceğiz.

Biz mesleğimizin gereklerini yerine getireceğiz, takdiri de siz değerli Torbalı halkına bırakacağız.

Gazete Torbalı, Torbalı’ya hayırlı olsun…

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ