Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Gazete Torbalı

Tunç Soyer’den “Torbalı” açıklaması

Tunç Soyer’den “Torbalı” açıklaması

Göztepeli taraftarların Torbalı’daki arazi ile ilgili olarak İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’e yönelik olarak açtığı #SözNamusturTunçSoyer hastagi sosyal medyada gündem oldu. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer de Göztepe taraftarlarına yönelik bir açıklama yaptı

İzmir’de sosyal medya kullanıcıları İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’e yönelik açılan Twitter hastag’i ile karşılaştı. “#SözNamusturTunçSoyer” hastagi sosyal medyada gündem olunca Başkan Soyer’den açıklama geldi.

UYGUR’A RİCA ETTİM AMA DİNLEMEDİ

Başkan Soyer, “Tahsisin iptal edilmemesi için ricada bulunduk, olaya müdahil olduk. Fakat mevzuat gereği Torbalı Belediyesi, arazinin tahsisinin iptali yönünde karar aldı. Saygı duymak lazım” dedi ve şu açıklamayı yaptı: “Büyükşehir olarak, mağduriyeti gidermek amacıyla tüm kulüpleri kapsayan bir destek paketi hazırladık. 10 milyon liralık destek paketinden 8 milyon lirasını dağıttık. İzmir kulüplerinin tarihinde olmayan bir şey yaptık, bu kadar büyük maddi destek sağlayarak. Ben teşekkür beklerken, ne yazık ki korkunç bir saldırıyla karşı karşıya kaldım. Hayretler içerisindeyim. Madem ortada Aziz başkanımızın verdiği bir söz var, biz yine o sözü yerine getirelim, 7 milyon liralık yatırımı yapalım. Bana yer göstersinler, çocukların yetiştirilmesi, eğitimi, spor salonu, ne gerekiyorsa, 7 milyon liralık yatırımı yapayım. Ben her şeye rağmen o sözün gereğini yaparım. Hiçbir yerde, Büyükşehir’den kulüplere bu kadar büyük destek verilmedi. Gerçekten hayretler içerisindeyim. Teşekkür beklerken, saldırıya uğramak, hedef gösterilmek beni çok üzdü.”

UYGUR O ARSAYI ALTAY’A VERMİŞTİ

Torbalı’nın AK Partili geçmiş dönem Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez zamanında 104 dönüm arazi, Torbalılı gençlerin ve çocukların da yararlanması koşulu ile Göztepe’ye tahsis edilmişti. İsmail Uygur göreve gelince o tahsis kararını iptal etmişti. Uygur, kendi döneminde de aynı araziyi Altay Spor Kulübüne tahsis etmişti.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ