Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam
Gazete Torbalı

Çakırbeyli’de neler oldu?


Belediye Başkanı İsmail Uygur’un muhtarlarla hesabı bir türlü bitmiyor. Daha önce Özbey Mahalle muhtarını yerinden tahliye etmek isteyen ancak başaramayan Uygur, bu kez de gözünü Çakırbeyli’ye dikti. İl Özel İdaresi’nin kapatılmasıyla beraber köy tüzel kişiliğinden belediye mülkiyetine geçen muhtarlık binasını tahliye etmek isteyen Belediye Başkanı İsmail Uygur, karşısında yine köylüleri buldu. Bu binanın atadan, dededen onlara kaldığını, hayırsever köylülerin bağışları ile yapıldığını belirten köylüler, muhtarlık binasının tahliyesine izin vermediler.

Zabıta memurları ile köylü vatandaşların karşı karşıya gelmeleri sonucu köye çok sayıda jandarma ekibi gönderildi. Bölgede geniş güvenlik önlemi alan jandarma ekipleri, köyde asayişi sağladı.

Akşam saatlerine doğru bir kez daha tahliye kararını uygulamak isteyen Zabıta ekiplerine bu kez AK Parti İlçe Başkanı Selman Günaydın izin vermedi. Köylü vatandaşlarla beraber muhtarlık binasının önünde set oluşturan Günaydın, hiçbir devlet memurunun vatandaşı ezip geçmesine müsaade etmeyeceklerini söyleyerek, muhtarlık binasını korumak isteyen köylü vatandaşlara destek verdi.

Saatlerin ilerlemesi üzerine bu kez Torbalı Belediyesi, belediye işçilerini köylü vatandaşların karşısına dikti. Otobüslerle çok sayıda köye belediye personeli sevk eden Belediye Başkanı’na tepki gösteren vatandaşlar, “İsmail Uygur buraya gelsin, belediye işçileri ile bizi karşı karşıya getirerek neyi amaçlıyor?” diyerek tepkilerini dile getirdiler.

Köy muhtarlığı tarafından cami hoparlörlerinden anons yapılarak, köylü vatandaşlar köy meydanına davet edildi. Köylülere muhtarlık binamıza sahip çıkalım şeklinde anons yapılması üzerine birçok köylü evlerinde çıkarak muhtarlık binası önünde uzun süre direndi.

Köye çok sayıda Torbalılı vatandaş da gelerek, köylülere destek verdi. Zaman zaman belediye işçileri ile köylü vatandaşlar arasında ağız dalaşı yaşandı. Ancak herhangi bir gerginliğe müsaade edilmedi.

Saat’in 21.00’a gelmesiyle beraber, Torbalı kaymakamlığı devreye girerek, “Pandemi tedbirleri kapsmaında sokağa çıkma yasakları başlayacak. Bu nedenle tahliye işlemi pazartesi gününe ertelenmiştir. Herkes evlerine dağılsın” şeklinde bir anons yapıldı. Bunun üzerine beleidye işçileri köyü terk ettiler. İşçiler gidene kadar köylüler meydandan ayrılmadı. Jandarma ekipleri muhtarlık binası önünde nöbet tutacaklar.

ALİ YAKUPOĞLU: TAHLİYE EDECEĞİZ

Belediye Başkanı Yardımcısı Ali Yakupoğlu, yaptığı açıklamada tahliye işlemini gerçekleştireceklerini söyledi.

MUHTAR KABACA: BU BİNA ÇAKIRBEYLİ HALKININDIR

Söz konusu muhtarlık binasının atalarından kendilerine kaldığını belirten Çakırbeyli Muhtarı İbrahim Kabaca, “Bu bina bizlere atalarımızdan kaldı. Köylü vatandaşlarımızın bağışları ile yapıldı. Biz bu binada şahsi bir iş yapmıyoruz, vatandaşlarımıza muhtarlık hizmeti veriyoruz. Her hangi bir meclis kararı olmadan, bir mahkeme kararı olmadan, tamamen keyfi bir şekilde bizi buradan çıkarmak istiyorlar. Biz buna boyun eğmeyeceğiz, sonuna kadar mücadele edeceğiz” şeklinde konuştu.

GÜNAYDIN: “ZULÜM BELEDİYECİLİĞİ”

AK Parti İlçe Başkanı Selman Günaydın, köylü vatandaşlara destek vererek, “Bugün burada zulüm belediyeciliğinin bir başka örneğini maalesef yaşıyoruz. Aynısını Özbey’de de gördük. Bu haklı davasında Çakırbeyli halkının yanındayız. Torbalı Belediyesi’nin geri adım atmasını bekliyoruz” dedi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ