Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam
Gazete Torbalı

Lafa değil hizmete bakalım


Mahmut Atilla Kaya…

Henüz 30’lu yaşlarda genç bir avukat iken, o dönem yeni kurulan AK Parti’de atıldı aktif siyasete. Genç yaşına rağmen önce ilçe başkanlığına, sonra da belediye başkan adaylığına getirildi. Henüz ilçe başkanıyken Torbalı için projeler üretiyor, Torbalı’nın sorunlarını gündeme getiriyor, Torbalı’nın bugün bulunduğu seviyeye nasıl gelebileceğini hesap ediyordu.

O dönem koca bir köy olan Torbalı’nın birçok büyük sorunu vardı. İlçedeki okul sayısı bile bir elin parmakları ile sayılıyordu. Sınavlara girmek için komşu ilçelere gitmek zorunda kalıyorduk. Toprak yolları, karanlık sokakları ile Torbalı bugününden çok uzaktaydı.

İlçeye kazandırdığı hizmetlerle Torbalı’nın önünü açan Mahmut Atilla Kaya oldu.

O dönem sokakta sorduğunuz zaman, vatandaş birçok sorun sayıyordu. Ulaşımda, sağlıkta, şehircilikte ciddi eksikliklerimiz vardı.

Bir Adliye binamız yoktu mesela. Şimdiki hükümet konağının alt katı Adliye olarak hizmet veriyordu. Karşılıklı odalarda duruşma salonları vardı. Şimdi ki Adliye binasını ilçemize kazandıran Mahmut Atilla Kaya oldu.

Torbalı’da ciddi bir eğitim sorunu vardı. Sınıflarda 50-60 kişi ders görüyordu. Okula gitmek için 2-3 mahalle öteye gitmek zorunda kalıyorduk. Şimdi her mahalleye neredeyse 2 okul düşüyorsa bunun mimarı Mahmut Atilla Kaya’dır.

İzmir’e gitmek için birkaç vesait değiştirmek zorundaydık mesela. Ordan oraya aktarma yapa yapa İzmir merkeze gidebiliyorduk. “Bir şey bırakıp döneyim” dediniz mi 1 gününüz yolda geçiyordu. Şimdi İZBAN’a atlayıp, bir kahve içip geri dönüyoruz. İZBAN’ın Torbalı’ya uzatılmasında birinci etken son Başbakanımız sayın Binali Yıldırım ise, ikinci etken de Mahmut Atilla Kaya’dır.

Hastanenin eski halini hepimiz hatırlarız. Şu an bize hiç yaşanmamış gibi geliyor ama sağlıklı insan hastaneye gidince hasta çıkardı. Koridorlarda insanlar üst üsteydi. Doktor bulmak imkansız, muayene olmak dertti. Şimdi randevu alıp gidiyoruz, gittiğimizde doktor bizi bekliyor. Randevu saatimiz 10 dakika geçti mi başlıyoruz şikayet etmeye. Yada istediğimiz saate randevu alamadık mı hemen kızıyoruz. Eskiden sıra kapmak için sabahın 5’inde hastaneye gidiyorduk. Bugün 10 dakika için şikayet edebilecek lükse kavuştuysak, bunun mimarı Mahmut Atilla Kaya’dır…

Torbalı’nın can damarı, göz bebeği, yarınları olan Fetrek Çayı neredeyse kurumak üzereydi. Fabrikalar atıklarını Fetrek’e boşaltıyor, yerel belediye ses etmiyordu. Ne çay kaldı ortada, ne balık. Çevreye yaydığı kötü kokular ve sağlıksız atık sularını saymıyorum bile. DSİ’nin katkılarıyla Fetrek yeniden ilçemize kazandırıldı. Ufak-tefek sorunlar hala yaşanıyor olabilir ama ben eminim ki oradaki çalışmalar tamamlandığında hepimiz gidip kenarında piknik yapacağız. Hani siyasette meşhur bir vaat vardır, “Buraya deniz getireceğim” diye, işte Torbalı’nın da denizi Fetrek’tir, onu da getiren Mahmut Atilla Kaya’dır…

Torbalı’nın vizyonunu değiştirdi, önünü açtı. Eskiden Torbalı’yı “İzmir” bile kabul etmiyorlardı, şimdi Torbalı İzmir’in lokomotifi oldu. Bürokraside, siyasette, ticarette, sanayide, tarımda söz sahibi olduk. Bütün siyasi partiler, ilçe teşkilatlarını kurmaya Torbalı’dan başlıyor. Bütün siyasi partiler, Torbalılı isimleri milletvekili listelerine yazmak için yarış içine girmiş durumdalar. Torbalı’nın sesini, Torbalı’nın sözünü İzmir’e, Ankara’ya, Türkiye’ye duyuran Mahmut Atilla Kaya’dır…

Son olarak da Kemalpaşa Kavşağı’nın müjdesini verdi. İzmir-Aydın yolunda oluşan trafik çilesi, uzun kuyruklar sona erecek. Çift köprülü kavşak ile trafiğe takılmadan transit geçeceğiz.

Peki daha düne kadar, Kaya’dan kavşak isteyenler, bugün çıkıp teşekkür edecekler mi? Kuru bir “Sağol” derler mi? Demezler, demesinler de zaten! Mahmut Atilla Kaya, onlar teşekkür etsin, onlar memnun olsun diye yapmıyor bu hizmetleri. Torbalı halkı mutlu olsun, Torbalı halkı rahat etsin, Torbalı halkı teşekkür etsin yeter ona.

Eleştirmek kolay, konuşmak kolay, nasıl olsa dilin kemiği yok. Ucuz kasaba politikası ile siyasetçilik oynamak, toplum mühendisliğine soyunmak kolay. Atilla Kaya’yı eleştiren bu arkadaşları bir kere de Torbalı’ya hizmet ederken görelim. İki kafeterya ile Torbalı’yı 12 senedir yönetenler, Torbalı’ya 1 Katrilyon’dan fazla kamu hizmeti getiren Mahmut Atilla Kaya’yı eleştiriyorlar. Tamam eleştirsinler, yine eleştirsinler ama birader bari birazcık yüzünüz kızarsın yahu… birazcık utanın, olmuyorsa utanmış gibi yapın bari.

Torbalı’nın bütün sorunlarını Mahmut Atilla Kaya çözecek, siz de oturduğunuz yerden ahkam keseceksiniz, ne güzel Torbalı değil mi…

Yıllar sonra Torbalı’nın çocukları büyüyecek, sizi gördüklerinde soracaklar; Torbalı’yı 15 yıl yönettiniz, bu ilçeye ne hizmet yaptınız diye. Onlara verecek bir cevabınız olsun…

Ben kendi payıma, AK Parti MKYK üyesi ve İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya’ya hem Kemalpaşa Kavşağı hem de ilçemize kazandırdığı diğer yatırım ve hizmetler için teşekkür ediyorum.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ