Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam
Gazete Torbalı

Belediye Yazıbaşı’da kreş yapacak


Torbalı Belediyesi, kadınların iş gücüne dahil edilmesine katkı sağlamak, çocukların okul öncesi eğitimden yararlanarak, temel eğitime hazır hale gelmesini sağlamak amacıyla kreş ve gündüz bakım evi projesine başlıyor

İhalesi dün yapılan kreş Yazıbaşı Mahallesi’ne yapılacak. Burada 2 bin 540 metrekarelik alana yapılacak olan kreşin kapalı alanı 675 metrekare olacak. Torbalı’nın sanayi üssü olan Yazıbaşı’da yapılacak olan bu kreş ile bölgedeki sanayi kuruluşlarında çalışan anneler, çocuklarını bu kreşe bırakacak ve iş çıkışı alabilecek. Kısa süre içerisinde inşaatı tamamlanarak eğitime kazandırılacak olan kreş için her şey en ince ayrıntısına kadar düşünüldü. İçinde farklı yaş gruplarına hizmet edecek faaliyet odaları, çok amaçlı salonu, yemekhanesi bulunacak olan kreşte ayrıca mini tenis kortu, çocuk oyun alanı, hobi bahçesi ve evcil hayvan kümes alanı bulunacak. Yapılan ihale sonucunda ihaleyi kazanan Torbalı merkezli Büyükbayram İnşaat tarafından inşaatı tamamlanacak olan kreş, bölgede büyük bir ihtiyacı da gidermiş olacak.

UYGUR: ÇOCUKLARIN GELİŞİMİNE UYGUN OLACAK

Torbalı Belediye Başkanı İsmail Uygur, “Kreşimiz çocuklarımızın gelişimine uygun, uzman eğitmenler eşliğinde iyi bir eğitim alarak keyifli vakit geçirmesine yardımcı olacak donanımda hazırlanacak. Özellikle çalışan annelerin gönül rahatlığıyla çocuklarını emanet edecekleri kreş için bütün detayları düşündük ve dosyamızı ona göre hazırladık. Çağdaş eğitimin genel amaçlarına ve temel ilkelerine uygun eğitimler verilecek olan kreşimiz şimdiden hayırlı olsun.” dedi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ