Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Gazete Torbalı

Belediyeye inceleme şoku!

Belediyeye inceleme şoku!

Torbalı Belediyesi’nin, topladığı çöpleri Yazıbaşı Mahallesi’ndeki boş araziye döktüğü ulusal basının da gündeminden düşmüyor. Şimdi de o çöplerin döküldüğü anlara ait yeni görüntüler yayınlandı. Torbalı kamuoyu bu işin sorumlularının bulunup görevden alınmasını bekliyor

Torbalı’da belediye eli ile çevre katliamı yapılmasına tepkiler dinmiyor. Bölgede vatandaşlar başta olmak üzere Torbalı’daki tüm çevreci vatandaşlar bu işin sorumlularının tespit edilip gerekli cezayı almalarını istiyorlar. Belediyenin aylardır ormanlık alana çöp dökmesi haberleri üzerine Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü de inceleme başlattı.

HAYVANLAR ZEHİRLENDİ

Torbalı Belediyesi’ne ait çöp kamyonlarının evsel atıkları Yazıbaşı Mahallesi’ndeki bir araziye döküp burada depoladıkları anlaşıldı. Torbalı Belediyesi’nin ilçeden topladığı çöpleri normal koşullarda Çiğli ilçesindeki 60 kilometre uzaklıktaki Harmandalı Düzenli Atık Depolama Tesisi’ne götürmesi gerekiyor. Ancak mazottan tasarruf etmek isteyen belediye ekipleri atıkları Yazıbaşı Mahallesi’ndeki arazide topluyor. Burada depolanan çöpler hem doğaya zarar veriyor hem de çevre sakinlerini rahatsız ediyor. Etrafa yayılan metan gazı ve duman nedeniyle yakındaki bir çiftlikte bulunan 50 tavuk zehirlenerek telef oldu.

6 AYDIR DÖKÜYORLAR

Torbalı Belediyesi’nin yaklaşık 6 aydır aynı arazide çöpleri depoladığı anlaşılırken, ortaya çıkan metan gazı içten içe yanıp biriken çöp dağlarının üzerinden günlerdir dumanlar yükseliyor. Bölgede çiftçilik yapan İbrahim Türk (51), “Torbalı Belediyesi’ne ait çöp kamyonlarını araziye çöp dökerken cep telefonu ile görüntüledik. Yaklaşık 6 aydır bu şekilde çöp döküyorlar. Tüm çabalarımıza rağmen İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Torbalı Belediyesi yaşanan bu duruma sessiz kalıyor” dedi.

İŞTE VATANDAŞ KAMERASI İLE ÇÖP DÖKME ANI;

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ