Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Gazete Torbalı

İzmir Valisi Köşger uyardı

İzmir Valisi Köşger uyardı

Cumartesi günü restoran, lokanta, kafe ve çay bahçelerinin insanlarla dolup taşmasını değerlendiren İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, “Yoğun bir denetleme halindeydik ama herkesin başına bir polis dikmemiz mümkün değil. Pozitif vaka sayısı, geçen haftaya göre yüzde 50 arttı. Rehavete kapıldığımızı görüyoruz. Böyle giderse, rengimiz kırmızı olur, daha sert önlemler gelir” açıklamasında bulundu

Yeni normalleşmede bir hafta geride kalırken, çok yüksek riskli iller dışındaki mavi, sarı ve turuncu ilçelerde cumartesi günü sokağa çıkma yasağı yoktu. Vatandaşlar, uzun süredir hafta sonunda sokağa çıkamamanın verdiği sıkıntıyla kendini dışarı attı. İzmirliler de restoran, lokanta, kafe ve çay bahçelerine hücum etti. Her yerde görülen aşırı insan yoğunluğu, başta İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger olmak üzere pek çok kişiyi rahatsız etti.

HERKESİN BAŞINA POLİS DİKEMEYİZ

Vali Köşger, “Galiba biraz fazla normalleştik” derken, bir haftada İzmir’deki pozitif vaka sayısında yüzde 50’lik artış olduğunu dile getirdi. Hafta sonunda emniyet, büyükşehir, ilçe belediyeleri ve STK’larla denetimde olduklarını hatırlatan Vali Köşger, “Ne yazık ki kurallara riayet etmemişler. 13 bin vakayı sınır kabul etmiştik, 13 bini geçtik. İzmir’in 4.5 milyon nüfusu var. Herkesin başına bir polis dikemeyiz, buna imkan yok. Herkes, kendi sağlığını düşünmeli, kendi sağlığını kendisi korumalı. Gördüğümüz kadarıyla hemşehrilerimizin rehavet içine girdiklerini gözlüyo6ruz. Bu böyle devam ederse, kırmızıya geçmek içten bile değil” dedi.

FRENE BASMAMIZ LAZIM

İzmir’deki pozitif vaka sayısındaki hızlı artışa dikkat çeken İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, “Bir haftada yüzde 50’lik vaka artışı, kabul edilemez. Artık frene basmamız lazım” dedi ve sözlerini şöyle sürdürdü: “Yüz binde 43 olan pozitif vaka oranı, yüzde 64’e çıktı. Bu kötü tabloyu, ancak omuz omuza verirsek aşabiliriz. Vatandaşlar, maskelerini takacak, sosyal mesafe kuralına uyacak. İşletmelerin de çok dikkat etmesi lazım. Evet; bu süreçte çok sıkıntı çektiler, anlıyorum. Yeniden kapanma durumu olsun istemiyoruz. HES kodunu sorgulamadan kimseyi mekana almayacaklar. Masalar arasındaki mesafeye dikkat edecekler, hijyen kuralına uyacaklar. Vatandaşlarımızı da anlıyorum, çünkü aylardır hafta sonu sokağa çıkamadılar. Kontrollü normalleşme olması lazım. Eğer bunları yapmazsak, İzmir kırmızı olur, dolayısıyla da sert tedbirleri uygulamak zorunda kalırız. Vatandaşlarımızın, işletmecilerimizin bu konuda çok büyük hassasiyet göstermelerini bekliyorum.”

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ