Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam
Gazete Torbalı

Torbalı başkanına ağlıyor


Torbalı Belediye Başkanı Ramazan İsmail Uygur’un vefatı tüm Torbalı’yı yasa boğdu. Evinde çıkan yangından sonra hastaneye kaldırılan bir müddet de evinde tedavisini sürdürülen Başkan Uygur, solunum rahatsızlığına bağlı olarak Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne kaldırılmıştı. Yoğun bakım ünitesine alınan Uygur’un dün akşam saatlerinde hayatını kaybettiği bildirildi. Uygur’un vefat haberi başta ailesi ve yakınları olmak üzere tüm Torbalı’yı yasa boğdu.

CENAZE TÖRENİ GERÇEKLEŞTİ

Belediye Başkanı İsmail Uygur için düzenlenen cenaze töreni, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu başta olmak üzere çok sayıda üst düzey siyasetçinin katılımı ile Belediye Hizmet binası olarak kullanılan BKM’de gerçekleşti. Her kesimden binlerce insanın katıldığı cenaze töreninde gözyaşları sel oldu.

KILIÇDAROĞLU: TORBALI HALKI EMEKLERİNİ UNUTMAYACAK

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, cenaze töreninde yaptığı konuşmada, “Torbalı’ya girdiğimizde güzel bir afiş bizi karşılıyor. Torbalı’ya hoşgeldiniz diye, gülümseyen bir belediye başkanı. Buradaki fotoğrafı da gülümseyen bir belediye başkanı. Büyük hizmetleri var, büyük çabalar harcadı, büyük emekler verdi. Asıl bundan sonra yapacağı şeyler çok önemliydi ve hepimiz bekliyorduk. Dün akşam gelen haber bizi derinden yaraladı. Kendisini bir topluma bir kitleye, daha açıkça ifade etmek gerekirse Torbalı’ya adamış olan bir belediye başkanını bugün sonsuzluğa uğurluyoruz. Verdiği çabalar ve gösterdiği emeği, Torbalı halkı unutmayacaktır. Ben hepinizin huzurunda verdiği emekler için ona minnet duygumuzu ifade etmek isterim. Allah rahmet eylesin, hepimizin başı sağ olsun” dedi.

TORBALI MEZARLIĞI’NA DEFNEDİLDİ

BKM’de düzenlenen törenin ardından Uygur’un Türk bayrağına sarılı cenazesi Fatma Topalan Camii’ne getirildi. Burada ikindi namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından Torbalı Mezarlığı’na defnedildi.

TAZİYE MESAJLARI YAĞDI

Uygur’un vefatı sonrası taziye mesajları şu şekilde: 

İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger: “Torbalı Belediye Başkanı Ramazan İsmail Uygur vefat etmiştir. Merhuma Allah’tan rahmet, ailesi, yakınları ve sevenlerine başsağlığı dilerim.”

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer:  Torbalı Belediye Başkanımız Sayın İsmail Uygur’u kaybetmiş olmanın derin üzüntüsünü yaşıyoruz. Merhuma Allah’tan rahmet, ailesine ve sevenlerine başsağlığı ve sabır diliyorum.  Acımız büyük.

AK Parti Genel Başkanvekili ve İzmir Milletvekili Binali Yıldırım: “İzmir Torbalı Belediye Başkanı Ramazan İsmail Uygur vefat etmiştir. Merhuma Allah’tan rahmet, ailesi, yakınları ve Cumhuriyet Halk Partisi’ne başsağlığı dilerim.”

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu: Torbalı Belediye Başkanımız Ramazan İsmail Uygur’a Allah’tan rahmet diliyorum. Yakınları, sevenleri ve Cumhuriyet Halk Partisi ailemizin başı sağolsun. Mekanı cennet olsun.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş: “Torbalı Belediye Başkanımız Ramazan İsmail Uygur’un hayatını kaybettiğini üzülerek öğrendim. Merhuma Allah’tan rahmet, ailesi ve sevenlerine başsağlığı diliyorum.”

CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel: “Torbalı Belediye Başkanımız Ramazan İsmail Uygur’u kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşıyoruz. Merhum başkanımıza Allahtan rahmet, ailesine, sevenlerine ve Torbalı’lı hemşehrilerimize başsağlığı diliyorum.”

AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli: “Torbalı Belediye Başkanı Sayın İsmail Uygur’un vefat haberini üzülerek öğrendim Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyorum. Uygur ailesinin, yakınlarının, sevenlerinin ve CHP camiasının başı sağ olsun.”

CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Ordu Milletvekili Seyit Torun: “Seni unutmayacağız Başkan! Çok üzgünüm… Torbalı Belediye Başkanımız Ramazan İsmail Uygur’u kaybettik. Acımız büyük. Başımız sağolsun. Işıklar içinde uyu…”

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç: “Bir süredir tedavi gören Torbalı Belediye Başkanımız İsmail Uygur’u maalesef kaybettik. Başkanımıza , Allah’tan rahmet diliyorum. Yakınları, sevenleri ve partimizin başı sağolsun. Mekanı cennet olsun.”

CHP İzmir Milletvekili Kamil Okyay Sındır: Yıldızlar yoldaşın olsun… Torbalı Belediye Başkanımız, yol arkadaşımız, parti emekçimiz İsmail Uygur’u kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşıyoruz. Başkanımıza Allah’tan rahmet, acılı ailesine ve sevenlerine sabır diliyorum. Örgütümüzün başı sağ olsun. Unutmayacağız…

CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan: “Torbalı Belediye Başkanımız, dostum, yoldaşım İsmail Uygur’u kaybettik. Çok üzgünüm… Gençti, yapacak çok şeyi vardı. Torbalı için hayalleri yarıda kaldı… Şahsına münhasır bir insandı. Yiğitti! Öfkede fırtına, sevgide denizdi… Yol yürünecek adamdı, vefalıydı. Allah gani gani rahmet eylesin. Işıklar yoldaşın olsun değerli dostum… Seni hiç unutmayacağız.”

CHP İzmir Milletvekili Tacettin Bayır: Torbalı Belediye Başkanımız İsmail Uygur’u kaybettik. Acımız büyük. Ailesinin, partimizin ve Torbalı’lı hemşerilerimizin başı sağolsun. Mekanı cennet olsun. Işıklar içinde uyusun.

İYİ Parti İzmir Milletvekili, Genel Başkan Başdanışmanı Aytun Çıray: “Ege Ü. Hastanesi’nde yoğun bakımda tedavisi süren değerli dostum Torbalı Belediye Başkanı İsmail Uygur yaşamını yitirmiş. Kendisine Allah’tan rahmet…Başta ailesi olmak üzere @CHPTorbali’lara sabır diliyorum.”

Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ: Vefat haberini almanın üzüntüsünü yaşadığım Torbalı Belediye Başkanı Ramazan İsmail UYGUR’a Allah’tan rahmet, yakınlarına ve sevenlerine başsağlığı diliyorum. Mekânı cennet olsun.AK Parti İzmir Milletvekili ve AK Parti Sosyal Politikalar

Başkan Yardımcısı Cemal Bekle: Torbalı Belediye Başkanı İsmail Uygur’un vefatını büyük bir üzüntü ile öğrendim. Merhuma Allah’tan rahmet; sevenlerine ve yakınlarına sabr-ı cemil diliyorum. Uygur ailesinin ve tüm sevenlerinin başı sağolsun.

AK Parti İzmir Milletvekili Alpay Özalan: İzmir Torbalı Belediye Başkanı İsmail Uygur’a Allah’tan rahmet, yakınlarına ve sevenlerine başsağlığı dilerim.

AK Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya: “İzmir Torbalı Belediye Başkanı Sayın İsmail Uygur’un vefat haberini üzülerek aldım. Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyorum. Uygur ailesinin, yakınlarının, sevenlerinin ve CHP camiasının başı sağ olsun, Rabbim sabırlar versin.”

Konak Belediye Başkanı Abdül Batur: “Torbalı’da uzun yıllardır hizmet eden, parti emekçilerimizden, sevgili dostum, kardeşim Torbalı Belediye Başkanımız İsmail Uygur’u kaybettik. Acımız büyük. Tüm sevenlerinin başı sağolsun, bizler ve Torbalılar seni hiç unutmayacak İsmail başkanım.”

Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel: “Nasıl üzgünüm… İsmail Başkanım, hep abilik yaptın, hiç yalnız bırakmadın. Cennet mekanın olsun, melekler yoldaşın… Hepimizin başı sağolsun…”

Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu: “Torbalı Belediye Başkanımız İsmail UYGUR’un vefat ettiğini büyük bir üzüntüyle öğrendim. Kendisine Allah’tan rahmet, yakınlarına sabır, Torbalı halkına ve sevenlerine başsağlığı dilerim.”

Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin: “Torbalı Belediye Başkanımız, değerli partilimiz İsmail Uygur’u kaybettik. Merhuma Allah’tan rahmet, yakınlarına ve sevenlerine baş sağlığı diliyorum..”

Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda: “Torbalı Belediye Başkanımız İsmail Uygur’u kaybettik. Çok üzgünüm. Işıklar içinde uyu değerli arkadaşım.”

Bornova Belediye Başkanı Mustafa İduğ: “Torbalı Belediye Başkanımız Ramazan İsmail Uygur’u kaybettik, çok üzgünüm. Acımız çok büyük. Başımız sağolsun. Işıklar içinde uyu…Seni hiç unutmayacağız Başkanım”

Kemalpaşa Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı: “Torbalı Belediye Başkanımız Sayın İsmail Uygur’un vefat haberini büyük bir üzüntüyle öğrendim. Acımız büyük… Merhuma Allah’tan rahmet, ailesi, sevenleri ve Torbalı halkına başsağlığı dilerim.”

Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal: “Torbalı Belediye Başkanımız, İsmail Uygur’u kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşıyorum. Merhuma Allah’tan rahmet, ailesine ve sevenlerine başsağlığı ve sabır diliyorum.”

Bayındır Belediye Başkanı Uğur Demirezen: “Torbalı Belediye Başkanı Sayın Ramazan İsmail Uygur’un vefat haberini almanın derin üzüntüsü içerisindeyim. Cenab-ı Allah’tan rahmet, yakınlarına ve sevenlerine başsağlığı diliyorum. Mekânı cennet olsun.”

Kiraz Belediye Başkanı Saliha Özçınar: “Torbalı Belediye Başkanı Sayın İsmail Uygur’un vefat haberini üzülerek aldım. Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyorum. Uygur ailesinin, yakınlarının, sevenlerinin başı sağ olsun, Allah rahmet eylesin.”

Bergama Belediye Başkanı Hakan Koştu: “Tedavi gördüğü hastanede vefat eden Torbalı Belediye Başkanı Ramazan İsmail Uygur’a Allah’tan rahmet, kederli yakınlarına sabır ve başsağlığı diliyorum. Allah rahmet eylesin.”

Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar: Torbalı Belediye Başkanımız Sayın İsmail Uygur’u kaybetmiş olmanın derin üzüntüsünü yaşıyoruz. Merhuma Allah’tan rahmet, ailesine ve Torbalılı hemşehrilerimize başsağlığı ve sabır diliyoruz.

İSMAİL UYGUR KİMDİR?

Ramazan İsmail Uygur, 1964 yılında Torbalı’da dünyaya geldi. İlk ve lise eğitimini Torbalı’da gördü. İzmir Ege Üniversitesi’nde Türk-İslam Felsefesi-Sosyoloji ve Psikoloji Eğitimi görerek lisans eğitimini tamamladı. Uygur, 1982 yılından beri Torbalı’da serbest muhasebeci olarak mesleğini yaptı. 1992 yılından bu yana üyesi olduğu ve çeşitli kademelerde yöneticilik yaptığı Cumhuriyet Halk Partisi tarafından 2004 ve 2009 yerel seçimlerinde belediye başkan adayı olarak gösterildi ve 10 yıl Torbalı Belediye Başkanlığı görevini sürdürdü. Ramazan İsmail Uygur, 31 Mart 2019 tarihinde gerçekleşen yerel seçimde CHP’den 3’üncü kez Torbalı Belediye Başkanı oldu. Uygur, evli ve 2 çocuk babasıdır.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ