Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam
Gazete Torbalı

ÖZGÜR BAŞKAN ONLARI DA AÇIKLAYACAK

ÖZGÜR BAŞKAN ONLARI DA AÇIKLAYACAK

Yoğun geçen bir haftayı geride bıraktık. Özellikle siyasetin gündemi hiç soğumadı. CHP’li “bankamatikçi meclis üyeleri” konusu hem Torbalı siyasetinde, hem de İzmir siyasetinde gündemin en sıcak konusu oldu.

Bu konuyu hem belediye meclisinde, hem de ilçe kamuoyunda ilk gündeme getiren ve ortaya çıkaran Cumhur İttifakı adına AK Parti Grup Başkanvekili Özgür Erman Çağlar olmuştu.

Bugün sayın Çağlar ile yaptığım görüşmede, bana yeni açıklamaların yolda olduğunu belirtti.

Geçtiğimiz hafta yazdığım yazıda bunun buzdağının görünen kısmı olduğunu dile getirmiştim. Şimdi anladığım kadarıyla sayın Çağlar, buzdağının görünmeyen kısımlarını da ortaya çıkarmak için çalışıyor.

Belediye’nin Torbel şirketinde aylık 8 Bin 900 Lira alan yönetim kurulu üyeleri gibi CHP’li 2 belediye meclis üyesinin de denetim kurulunda görev alarak huzur hakkı aldığı duyumlarının geldiğini söyledi. Bununla ilgili belediye yönetimi şeffaf olmadığı için Torbel kayıtlarına ulaşamıyoruz. Ancak Çağlar, hukuki tüm yolları zorlayarak gerekli belgeleri elde ettikten sonra ikinci bir “bankamatikçi” gündemimiz olabilir.

Benim buradan sayın Belediye Başkanı Mithat Tekin’e bir çağrım olacak;

Torbel ile ilgili kamuoyunu aydınlatın. Bu şirketin yönetim şeması, gelir-gider tablosu, maaş alanlar, huzur hakkı alanlar, şirketin tüm kayıtlarını Torbalı kamuoyuna açıklayın. Torbalı halkı, belediyede nelerin döndüğünü bilmek istiyor. Neticede orada Torbalı halkının parası söz konusu. Bu paralar nereye gidiyor, şeffaf bir şekilde açıklayın.

İki yıl sonra belediyeyi kaybettiğinizde afiş olmayın. Belediyenin billboardları sizin boy boy fotoğraflarınızla süslenmesin. Bu konuda lütfen şeffaf olun.

Sayın Çağlar’ın, Cumhur İttifakı meclis üyelerinin ve Torbalı halkının da beklentisi belediyenin adil, hakkaniyetli ve şeffaf bir şekilde yönetilmesidir. Torbalı’nın mevcut yönetim anlayışı hepimizi derinden üzüyor.

Sadece Cumhur İttifakı değil, Millet İttifakı üyeleri de sayın Çağlar’ı bu konuda destekliyor. Partili-partisiz tüm Torbalı halkı bu konuda kenetlenmiş durumda.

Yaptığım görüşmede, adalet duygusuna vurgu yapan AK Parti Grup Başkanvekili Özgür Erman Çağlar, “Adaletsiz yönetilen bir kurum körelmeye mecburdur. Cumhur İttifakı meclis üyeleri olarak gücümüz yettikçe haksızlıklara ve adaletsizliklere karşı mücadele edeceğiz, yanlışlara göz yummayacağız. Hiç kimse ile şahsi bir hesaplaşma derdinde değiliz. Ama Torbalı’nın çıkar ve menfaatleri söz konusu olduğunda da kör, sağır ve dilsiz olamayız. Bizim gayemiz doğruları Torbalı halkına bildirmek, yanlış yapanları da sorumlu davranmaya davet etmektir. Ama bu hatalar devam ederse, halkımıza bunları şikayet etmek de Torbalı halkının bize verdiği bir görevdir. Halkımızın vicdanına sığmayacak hiçbir davranışı, bizim de kabul etmemiz beklenemez. İnsani ve vicdani olarak, toplumun hassasiyetlerine dokunan her konuda halkımızın vicdanı ve sesi olmaya devam edeceğiz. Halkımızdan aldığımız görev ile, görev süremiz boyunca yanlışlara ve adaletsizliklere dur demek için bir adım bile geri durmayacağız. Bütünün hayrına olmayan, kısacası halis niyet ve amel taşımayan her türlü düşünce ve eylem hakikat karşısında kaybetmeye mahkumdur” dedi.

AK Parti Grup Başkanvekili Özgür Erman Çağlar, belediyedeki yanlışlıkların üzerine gitmeye devam edecek. Çağlar bu açıklamaları sadece kendi adına değil, Cumhur İttifakı’nın tüm belediye meclis üyeleri adına yaptı.

Mithat Tekin’in işi zor. Belediye başkanı olmanın diyetini öderken, Torbalı Belediyesi’nin kaynaklarını yanlış şekillerde kullanmasın. Şeffaflık ve hesap verebilirlik ilkelerine uygun bir şekilde görev süresini doldursun. Aksi halde Torbalı’da sokağa çıkacak yüzü kalmaz. Hiç kimse Torbalı’yı sahipsiz görmesin…

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ