Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam
Gazete Torbalı

3 AYDA KASAYI BOŞALTTILAR!

3 AYDA KASAYI BOŞALTTILAR!

Merhum Belediye Başkanı İsmail Uygur, 2019 yılında göreve geldiğinde büyük bir tasarrufa gitti. İki yıl boyunca kuruş kuruş biriktirdi. Son olarak Ayrancılar bölgesinde arsa satışları yaparak, 30 Milyon TL’nin üzerinde bir birikim yapıp, parayı da belediyenin banka hesabına yatırdı.

Bu para ile meydan projesi yapıp, Torbalı’ya yeni bir belediye hizmet binası yapmayı planlıyordu.

Ancak ömrü vefa etmedi.

Uygur’un vefatının ardından belediye meclisinde yapılan seçimle göreve Mithat Tekin geldi.

Önce belediye meclis üyelerine huzur hakkı adı altında yüklü miktarda maaş bağladı. Başkanlığı garantilemek için meclis üyelerine seçimden önce bunun sözünü vermişti zaten. Aksi halde CHP’li meclis üyeleri AK Parti’nin adayı Özgür Erman Çağlar’a oy vereceklerdi.

CHP’li yöneticilerin yerinde olsam, belediyeden maaş alan meclis üyelerinin istifalarını bugün isterim. Ama bakıyorum da Erol Günaydın da bunu yapacak iradeyi göremiyorum. Onun da işleri yolunda her halde…

Torbalı’nın bütün sokakları kazılmış, ilçe resmen savaş alanı gibi olmuş, ama kimin umurunda! Belediye Başkanı Mithat Tekin’in huzuru yerinde, hem başkanlık maaşını, hem de Torbel’den huzur hakkını alıyor, Torbel’i hem denetleme görevi var, hem de yönetim kurulu başkanı olarak görev yapıyor. Kendileri çalıp, kendileri oynuyorlar yani.

Torbalı halkı ile alay eder gibi bir de kortejler düzenleyip, eğlenceler organize ediyorlar.

İsmail Uygur vefat edeli 4 ay olmadı, bu neyin eğlencesi sayın Mithat Tekin?

Torbalı’da koronavirüs vaka sayıları günlük 250 civarında seyrediyor. Bu kadar kalabalıkları bir araya getirmekteki amacınız nedir?

Torbalı halkı daha kaç can verecek koronaya?

Hadi onu-bunu geçtim, yahu Torbalı’nın belediye binası yok, sizin eğlencelere harcadığınız paraya bak!

İsmail Uygur, belediye hizmet binası yapılsın diye, yemedi içmedi biriktirdi, siz mal bulmuş hayırsız evlat gibi har vurup harman savuruyorsunuz. Şu salgın döneminde, bir hizmet binası bile olmayan Torbalı Belediyesi’nin kaynaklarını bu şekilde tüketmeye hakkınız var mı?

Tarihe mirasyedi başkan olarak geçeceksin.

Ve bakın buraya yazıyorum; Mithat Tekin, Uygur’un bıraktığı parayı iki yılda bitirir, belediye hizmet binasını da, meydan projesini de yapamaz.

Torbalı’nın yollarına gelince; müteahhit asfaltlayacak diyorlar. Bakın arkadaşlar bu ilçede 15 yıldır gazetecilik yapıyorum, iki dönem belediyede basın danışmanlığı yaptım, hem İsmail Uygur ile hem de Adnan Yaşar Görmez ile çalıştım, bir müteahhidin gelip de Torbalı’yı asfaltladığını hiç görmedim!

En fazla kendi kazdığı yere atık asfalttan bir dolgu malzemesi doldurur geçer.

Torbalı’nın kapsamlı bir asfalt çalışmasına ihtiyacı var.

Sık sık vatandaşlarımız da bu konuyu gündeme almamı, bozuk yolları yazmamı istiyorlar.

Tamam yazayım da, kime yazayım?

Mithat Tekin’e mi yazayım, CHP’li bankamatikçilere mi yazayım? Kime yazayım!

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ