Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Gazete Torbalı

Kaya’dan Torbalı’da mesaj yağmuru

Kaya’dan Torbalı’da mesaj yağmuru

AK Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya, bugün Metropolis Otel’de gerçekleşen Genişletilmiş İlçe Danışma Meclisi Toplantısında önemli mesajlar verdi

Konuşmasında yerel belediyeyi yerden yere vuran Kaya, “AK Belediyecilik döneminde ilçemize sayısız hizmet ve eserler kazandırdık. Altyapıdan ulaşıma, şehircilikten belediyeciliğe, sağlıktan eğitime ilçemize çok önemli hizmetler kazandırdık. Ama maalesef 2019 seçimlerinde belediyemizi kaybettik. Yeni gelen CHP yönetiminin Torbalı’yı sadece 2 buçuk yılda getirdiği nokta ortada. Bırakın hizmet etmeyi, bizim dönemimizde yapılan hizmetlerin bakımını dahi yapamadılar. Bizim yaptığımız parkları bahçeleri söküp hurdaya veriyorlar. Bizim inşa ettiğimiz eserleri çürümeye terk ettiler. İlçemizin bir belediye hizmet binasına ihtiyacı vardı, kolları sıvayıp İzmir-Aydın asfaltı üzerinde belediyemizin bütçesine zarar vermeyecek şekilde inşa ettik. Bitme noktasına gelen binayı bizden sonraki yönetim kaderine terk etti. AK Parti yaptı diye, bu binayı kullanmak istemediler. Bu bina Torbalı’nın parası ile, kamu kaynakları ile inşa edildi. Madem kullanmak istemiyorsunuz, o halde borcuyla harcıyla devredin bize, hükümet konağı yapalım. Torbalı’nın parası ile inşa edilen bu bina, Torbalı halkına hizmet verir duruma gelsin” dedi.

“TORBALI’NIN SORUNLARINI ÇÖZMEYE DEVAM EDECEĞİZ”

AK belediyecilik döneminde Torbalı’ya 1 Katrilyon’dan fazla hizmet getirdiklerini ifade eden Kaya, “Gerek raylı ulaşım noktasında, gerekse de kara yolu ulaşımı noktasında ilçemize önemli hizmet sağladık. Torbalı’nın artan nüfusu ile okul ihtiyacı artıyor, şu an Torbalı’da eğitim veren 152 kurum bulunuyor. Kemalpaşa kavşağında sorunlar yaşanıyordu, şimdi oraya da 30 Milyonluk bir bütçe ile, 4 adet üstten, 4 adet alttan olmak üzere 8 geçişli bir kavşak yapıyoruz. ilçemize 64 yeni fabrika kazandırmak için harekete geçtik, yakında hepsi faaliyete girecek ve Torbalı mobilya üssü olacak. İlçemize bugüne kadar yüzlerce TOKİ konutu kazandırdık, ama hedefimiz toplamda en az 5 bin konut. TOKİ yatırımlarımız da devam edecek ve dar gelirli vatandaşlarımız kira öder gibi ev sahibi olmaya devam edecekler. Biz hükümet olarak hizmetlerimize devam edeceğiz, Torbalı’nın sorunlarını çözmeye devam edeceğiz” dedi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ