Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Gazete Torbalı

Torbalı, bilimle şenlendi

Torbalı, bilimle şenlendi

TÜBİTAK 4007 Bilim Şenliğine ev sahipliği yapan Torbalı’da muhteşem bir organizasyon gerçekleşti. 3 gün sürecek olan Bilim Şenliği açılışını Torbalı Kaymakamı Ercan Öter, İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Murat Mücahit Yentür, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı İlker Erarslan, Torbalı İlçe Milli Eğitim Müdürü Cafer Tosun, çok sayıda bürokrat ve eğitim yöneticileri yaptı.

Organizasyonun açılış konuşmasını yapan İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Murat Mücahit Yentür öğrenci ve eğitimcilere seslenirken milli ve yerli projelerimiz olan TÜBİTAK projelerinin önemine değindi. Yentür, eğitim sistemimizin deneyerek ve yaşayarak öğrenme modeli üzerinde şekillendiğine işaret ettiği konuşmasında okumayı, araştırmayı ve keşfetmeyi amaç edinen bir kültür ve gelenekten geldiğimizi vurguladı. İl Milli Eğitim Müdürü Yentür’ün konuşmasının ardından kürsüye geçen Torbalı İlçe Kaymakamı Ercan Öter, projede emeği geçen tüm kişi ve kurumları tebrik ederken, Torbalı ilçesinde bilim ve teknoloji alanında grafiğin daha da yükseleceği müjdesini verdi. Öter, çocuklarımızın ve gençlerimizin yarınlara umutla ve başarıyla koşmaları için devletimizin her kademesinde gece gündüz demeden büyük emek ve gayretler sarf edildiğini belirtti.

Renkli Bilimsel Etkinlikler Yapılıyor

Şenlik Bursa Belediyesi Bilim ekibini deney şovlarıyla başladı. Toplam 14 proje ortağının işbirliği ile organize edilen ve Torbalı Ticaret Odası 80. Yıl Ortaokulu Fen Bilgisi Öğretmeni Sema Borçin Gökçe’nin yürütücüsü olduğu Bilim ve Teknoloji Torbalı’da Buluşuyor isimli proje TÜBİTAK bilim projeleri içinde en kapsamlı ve prestiji projelerden biri. Proje kapsamında konferanslar, söyleşiler, deney istasyonları, robotik kodlama atölyeleri, STEM atölyeleri, fen bilimleri, matematik, sosyal bilimler, tarımsal faaliyetler, elektrik deneyleri, eğitici oyunlar, bilimsel yarışmalar, inovasyon atölyeleri, nano teknoloji, sanat atölyeleri, zeka oyunları, planetaryum, bilimsel şovlar, geziler ve daha pek çok etkinliğe yer veriliyor. Yaklaşık 10 bin kişinin ziyaret etmesi beklenen Bilim Şenliğine katılımlar küresel salgın tedbirleri kapsamında randevu sistemi ile gerçekleştiriliyor. Torbalı ilçesinde ilk kez düzenlenen TÜBİTAK 4007 projesi Torbalı Eğitim camiası adına tarihi bir başarı olarak değerlendirildi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ