Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Gazete Torbalı

Proje sayısı iki katına çıkacak

Proje sayısı iki katına çıkacak

Torbalı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü uluslararası projelerdeki başarı grafiğini daha fazla yükseltmek için kolları sıvadı. İlçede bulunan okullarda geçen yıl iki katına çıkan uluslararası proje sayısının bu yıl da yüzde yüz artması hedefleniyor

SEMİNERLER VE KURSLAR BAŞLATILDI

Önceki gün düzenlenen online seminerde konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ARGE birimi proje koordinatörü Hasan Akçap Torbalı ilçesinde görev yapan öğretmenlerden ilk kez uluslararası proje yürütmek isteyenlere yönelik kurs ve seminerler başlatıldığını belirtti. Yaklaşık 100 öğretmenin katıldığı “Yeni Başlayanlar için e-Twinning Yol Haritası” seminerinde konuşan Akçap, Avrupa Birliği destekli Erasmus+ projelerine hazırlıkların başladığını; bu kapsamda Torbalı’daki öğretmenlere yönelik Erasmus+ Proje Yazma, A1 Temel İngilizce ve A2 Orta Düzey Pratik İngilizce Konuşma kurslarının açıldığını, başvuruların Torbalı Halk Eğitim Merkezi internet sitesinden yapıldığını belirtti.

ÖĞRETMENLERİN İLGİSİ BÜYÜK


e-Twinning projelerinde başarılı olan Meltem Arıkan Dülek ve Ceylan Alkan isimli öğretmenlerin de proje hikayelerini paylaştıkları online seminere Torbalı öğretmenlerinin ilgisi büyük oldu. Torbalı ilçesinde halen yürütülen yaklaşık 30 e-Twinning ve 14 Erasmus+ proje sayısının bu yılki çalışmalarla iki katına yükseltilmesi bekleniyor. Uluslararası projelere katılımın artması öğrencilerin yabancı dil, kişisel gelişim, sosyo kültürel alanlarda gelişmelerine olumlu etki yaptığı gibi Avrupa ülkelerinden yeni arkadaşlıklar edinmeleri ve proje deneyimi kazanmaları açısından büyük önem taşıyor.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ