Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam
Gazete Torbalı

Övünç Demir “Patron benim” diyecek!

Övünç Demir “Patron benim” diyecek!

Gazeteci Mithat Umutoğulları, Büyükizmir TV’de yayınlanan 8. Gün programında Torbalı ile ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu. Övünç Demir’in kazandığı CHP Torbalı İlçe Kongresi’ni değerlendiren Umutoğulları, Övünç Demir seçim sürecini iyi değerlendirdi. Delegasyona karşı kendini çok iyi anlattı. Karşısındaki muhalefetin ikiye bölünmesini de kullandı. Torbalı’da bir devir kapandı. Övünç Demir ‘Bundan sonra patron benim’ diyecek” yorumunu yaptı.

“TORBALI’DA İSMAİL UYGUR DEVRİ KAPANDI”

Torbalı’da enteresan bir sonuç çıktı. Torbalı, İsmail Uygur’un uzun yıllar hükmettiği güçlü olduğu bir yerdi. Torbalı’da bir devir kapandı. CHP Torbalı’da İsmail Uygur olmadan ilk defa bir ilçe kongresi yapılacaktı ve sonucunu merakla bekliyorduk. Övünç Demir, son dönemde belediyeye karşı bir bayrak açmış, bizim de çok eleştirdiğimiz bir isimdi. AK Partili birçok isimle akraba olması onun içni handikaptı. Seçimde Övünç Demir’in yapmış olduğu açıklamalar çok dillendirildi. Bir de tabii listeden çıkan adaylar var. Övünç Demir 193 imzayla geldi, 152 oy aldı. Yıldız Sivrikaya ile Faruk Akpınar da iddialı isimlerdi. Özellikle Faruk Akpınar hem Mithat Tekin (Torbalı Belediye Başkanı) hem de Tunç Soyer’in (İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı) desteklediği bir isimdi. Hatta bununla ilgili belediye başkanı ve ona yakın isimler tarafından seçim döneminde belediye çalışanlarına çok ciddi baskı yapıldı. Baskı yaptığınızda delegasyon ters tepki veriyor. Salonda böyle bir hava yoktu ama özellikle delege üzerinde bir baskı vardı. Övünç Demir stratejik olarak akıllı bir konuşma yaptı. ‘Belediye işiyle aşıyla size tehdit ediyorsa seçildikten sonra ben onun karşısında olacağım’ dedi. Ve o konuşmadan sonra salonda hava değişti. Delegasyon daha özgür bir iradeyle oy kullandı.

“MUHALEFET TEK ADAYLA GİTMİŞ OLSAYDI KAZANIRDI”

Övünç Demir’in seçim kazanması ne anlama geliyor? Övünç Demir seçim sürecini iyi değerlendirdi. Delegasyona karşı kendini çok iyi anlattı. Karşısındaki muhalefetin ikiye bölünmesini de kullandı. Övünç Demir 152 oy almış, Faruk Akpınar 121 oy almış. Yıldız Sivrikaya 98 oy almış. Muhalefet tek adayla gitmiş olsaydı kazanırdı.

“TEKİN’İN ÖRGÜT ÜZERİNDE BİR HÜKMÜ YOK”

Torbalı’da bundan sonra yeni bir dönem açılıyor. Övünç Demir ‘Bundan sonra patron benim’ diyecek. Torbalı’da en çok konuşulan konu Deniz Yücel’in (CHP İzmir İl Başkanı) kongreye müdahil olduğu, İl Yöneticileri’nin Övünç Demir’i desteklediğiydi. Torbalı’da alınan sonuca baktığımızda Tunç Soyer’e yakın olan isimlerin tekrar seçim kazanamadığını gördük. Faruk Akpınar’ı çok net desteklediği seçimi kaybediyorsunuz. Büyükşehir Belediyesi delege seçimlerinden başlayan başarısızlığını Torbalı’da devam ettirdi. Torbalı Belediye Başkanı’nın örgüt üzerinde bir hükmünün olmadığını gördük. Torbalı’da siyasetin yeni aktörleri ortaya çıkacak. Dolayısıyla Torbalı’da da bundan sonra Övünç Demir’in artık ‘Ben buradayım’ deyip masaya yumruğunu vurduğu bir dönem yaşayacağız.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ