Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam
Gazete Torbalı

Çağlar, kıyameti kopardı

Çağlar, kıyameti kopardı

Torbalı Belediyesi birkaç ay önce Özbey ve Çakırbeyli muhtarlarına gönderdiği tebligat ile kullandıkları muhtarlık binalarını boşaltmalarını istemişti. Bugün de “zor kullanarak” tahliye etmek için Zabıta gönderen Torbalı Belediyesi, tepki ile karşılaşınca geri adım atmak zorunda kaldı

Birkaç ay önce Özbey ile Çakırbeyli Mahallesi muhtarlarına, kullandıkları muhtarlık binalarını tahliye yazısı gönderen Torbalı Belediyesi, bugün de “cebren” tahliye etmek için Zabıta memurlarını gönderdi. Hem mahalle sakinleri, hem de AK Parti İlçe Teşkilatının girişimleri ile geri adım atmak zorunda kalan Torbalı Belediyesi, tahliye kararını uygulayamadan mahalleden ayrılmak zorunda kaldı. Bu kararın “siyasi” olduğunu belirten AK Parti Meclis Grup Başkanvekili Özgür Erman Çağlar, “Muhtarlarımızı İsmail Uygur’a yedirmeyeceğiz. Elindeki kamu gücünü kişisel hesaplaşmalarına alet eden İsmail Uygur, göreve geldiği günden beri benzer kararlar alıyor. Şunu bilmesi lazım ki biz buradayız ve hem muhtarlarımızın, hem de Torbalı halkının yanındayız” dedi.

Meclisten geçti, Sayıştay’a takıldı

Birkaç ay önce Torbalı Belediye meclisinde muhtarlık binaları ile ilgili tahsis kararı aldıklarını belirten AK Parti Grup Başkanvekili Özgür Erman Çağlar, “Belediye meclisinde oy birliği ile aldığımız bir kararla, tüm muhtarlık binalarını mahalle muhtarlarımıza tahsis kararı almıştık. İlçemizdeki birçok muhtarımız bu yönde belediyeden talepte bulundu. Ancak bu tahsis kararı Sayıştay’a takıldı. Bunun üzerine biz de konunun hukuki yönlerini araştırıp, muhtarlarımızın bulundukları mahalleye daha iyi şartlarda hizmet verebilmelerini sağlamak amacıyla girişimlerde bulunduk. İşte tam da bu süreçte Torbalı Belediyesi Özbey ile Çakırbeyli muhtarlıklarına bir yazı göndererek, kullandıkları muhtarlık binalarını tahliye ettirmek istedi” dedi.

Çağlar, “Hukuki süreci takip ediyoruz”

Bu tahliye kararı ile hukuki süreci yakından takip ettiklerini belirten AK Parti Grup Başkanvekili Özgür Erman Çağlar, Üzülerek görüyoruz ki Özbey ve Çakırbeyli halkına üvey evlat muamelesi yapılıyor. Bu ayrımcılığı kabul etmemiz mümkün değil. Bizim için bütün köylerimiz, bütün vatandaşlarımız çok değerlidir ve hiçbirini yalnız bırakmayacağız” dedi. Zabıta memurlarını geri çekmek zorunda kalan İsmail Uygur’un bundan sonra nasıl bir yol izleyeceği merak konusu. Uygur’un siyasi hesaplarla bu adımları attığını belirten AK Parti Grup Başkanvekili Özgür Erman Çağlar ise konunun takipçisi olduklarını söyleyerek ilçede görev yapan tüm muhtarlara sahip çıktı.

“Uygur, Belediye gücü ile mobing uygulanıyor ”

Belediye Başkanı İsmail Uygur’un daha önce de benzer kararlar aldığını belirten Çağlar, “İsmail Uygur göreve geldiği günden beri maalesef bizleri hiç şaşırtmadı. Her fırsatta belediyenin gücünü kişisel hesaplaşmalarına alet eden Uygur, bu kararda da siyasi davranmaya devam ediyor. Mahalle muhtarları ile kavga ederek bir ilçe yönetilemez. Bütün mahalle muhtarlarımız bizim için eşittir. Muhtarlara siyasi mobbing yapmak, hangi zihniyetin ürünüdür? Kişisel husumetlerle iş yapmaya alışan İsmail Uygur şunu çok iyi bilmelidir ki, biz AK Parti grubu olarak bugüne kadar her zaman halkımızın yanında olduk, bundan sonra da ne muhtarlarımızı nede Torbalı halkını sahipsiz bırakmayız” dedi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ