Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam
Gazete Torbalı

Kaya, o kadınlara sahip çıktı

Kaya, o kadınlara sahip çıktı

AK Parti MKYK Üyesi ve İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya, Torbalı’da köy muhtarlarıyla bir araya geldi. Dağtekke Muhtarı Halit Bardak, Özbey Muhtarı Şemsettin Kanza ve Kaplancık Muhtarı Turan Aykır ile buluşan Kaya, kısa bir süre önce Torbalı Belediyesi’nin Dağtekke Köyü’nde yıktığı köylü pazarı ile ilgili bir de müjde verdi. Geçtiğimiz gün CHP’li Torbalı Belediye Başkanı İsmail Uygur’un talimatı ile yıkılan Dağtekke’deki köylü pazarı büyük tepkilere neden olmuştu. Başta Torbalı kamuoyu olmak üzere söz konusu yıkım ulusal medyada da yer bularak geniş yankı uyandırmıştı. Bunun üzerine harekete geçen AK Parti MKYK üyesi ve İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya, Tarım ve Orman Bakanlığı nezdinde girişimlerde bulunarak mağduriyet yaşayan köylü kadınlara sahip çıktı.

BELEDİYENİN YIKTIĞINI TARIM VE ORMAN BAKANLIĞI YENİDEN YAPACAK

DAĞTEKKE’DE kendi ürettikleri ürünleri satarak ev ekonomilerine katkı sağlayan köylü kadınların sahipsiz olmadığını belirten AK Parti Torbalı İlçe Başkanı Selman Günaydın, “Köylü pazarını yıkarak, 80 yaşındaki köylü annelerimizin gözyaşları üzerine siyaset üreten CHP’li İsmail Uygur, ürettiği bu kirli siyasetin altında kalmaya devam edecek. Torbalı’nın evladı, Milletvekilimiz Sayın Mahmut Atilla Kaya’nın da destekleri ile Tarım ve Orman Bakanlığımız olaya müdahil oldu. Buradaki alan, bakanlığın mülkiyetinde. Yıkılan köylü pazarının yerine çok daha güzel, çok daha modern bir mesire alanı yapılacak. Tezgahları elinden alınan köylü kadınlarımız kendi ürettikleri ürünleri burada bakanlık tarafından kurulacak ahşap bungalovlarda satmaya devam edecekler. CHP’li Belediye Başkanı İsmail Uygur da verdiği bu siyasi kararla birlikte ömür boyu ekmekle oynayan başkan olarak anılmaya devam edecek” dedi.

ÖZBEY’İN MUHTARLIK BİNASI SORUNU ÇÖZÜLDÜ, BELEDİYENİN EL KOYDUĞU BİNA KAYMAKAMLIĞA DEVREDİLİYOR

TOPLANTIDAN Özbey ve Kaplancık Köylerine de müjdeler çıktı. Yine Torbalı Belediyesi tarafından tahliye kararı gönderilen Özbey Muhtarlık binası, AK Parti MKYK üyesi ve İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya’nın devreye girmesiyle Kaymakamlığa devredilecek. Özbey halkının yalnız olmadığını belirten AK Parti Torbalı İlçe Başkanı Selman Günaydın, “Özbey halkının gelişmesi ve kalkınması için büyük emekler harcayan muhtarlığımıza belediye tarafından gönderilen tahliye kararı bir utanç vesikasıdır. Bulduğu her fırsatta Torbalı halkına zulüm etmeye çalışan Belediye Başkanı İsmail Uygur’un bir girişimi daha, Sayın Milletvekilimiz Mahmut Atilla Kaya’nın desteği ile boşta kaldı. Muhtarlık binamız Torbalı Kaymakamlığı’na devredildi. Belediyenin burada hiçbir tasarrufu kalmadı. Uygur’un 2013 yılında da Özbey’de evleri mühürlediğini henüz unutmadık. Özbey’e ayrı bir kini olduğunu ve bu kinin sebebini de çok iyi biliyoruz. Ancak şunu bilmesi lazım, her kesimden vatandaşımızın huzur içinde yaşadığı Özbey’i İsmail Uygur’un siyasi hesaplarına kurban etmeyeceğiz” dedi.

MUHTARLARDAN KAYA ILE GÜNAYDIN’A TEŞEKKÜR GELDİ

TOPLANTIDA bir müjde de Kaplancık Köyü için çıktı. Özellikle pandemi döneminde okulların kapalı olması ve uzaktan eğitim modelinin uygulanması sebebiyle Kaplancık’ta yaşanan internet sorunu Kaya’nın devreye girmesiyle çözüme kavuştu. Gerekli incelemeler yapıldıktan sonra Kaplancık halkının internete erişimi sağlanacak. Toplantının ardından Dağtekke Muhtarı Halit Bardak, Özbey Muhtarı Şemsettin Kanza ve Kaplancık muhtarı Turan Aykır, AK Parti MKYK üyesi ve İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya ile AK Parti Torbalı İlçe Başkanı Selman Günaydın’a teşekkür ettiler.

KAYA, “HEMŞEHRİLERİMİZ RAHAT OLSUN, BİZ BURADAYIZ”

TORBALI Belediyesi’nin keyfi uygulamalarla Torbalı halkına zulüm edemeyeceğinin altını çizen AK Parti MKYK üyesi ve İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya, “Hemşehrilerimiz rahat olsunlar, biz buradayız. Torbalı Belediyesi’nin keyfi uygulamalarına asla izin vermeyeceğiz. Torbalı halkını kimseye ezdirmeyiz. Bugüne kadar olduğu gibi, bugünden sonra da onlar yıkacak, biz gelip daha iyisini, daha güzelini inşa edeceğiz. Bunlar zaten yapmaya değil, yıkmaya gelmiş. AK Parti döneminde yapılan ne varsa hepsini bozmaya çalışıyorlar. CHP belediyesi yapmayı bilmez, ancak yıkmayı iyi bilirler. Ama şunu da iyi bilsin, Torbalı halkı sahipsiz değil. AK Parti olarak, nerede hakkı yenen, nerede mazlum ve mağdur bir vatandaşımız varsa, biz de orada olacağız” şeklinde konuştu.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ