Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam
Gazete Torbalı

İZSU’dan dört bölgeye koku giderim sistemi

İZSU’dan dört bölgeye koku giderim sistemi

İzmir Büyükşehir Belediyesi 4 ilçeye koku giderim sistemi kurdu. Bu bölgelerdeki arıtma tesislerinden yayılan ve çevreyi rahatsız eden kötü kokular giderildi. Aynı sorun Torbalı’da da giderek artıyor. Torbalı halkı benzer bir sistemin Torbalı’ya da yapılmasını istiyor

Kokuya neden olan gazların giderilmesine yönelik mevcut sistemlerin artan nüfusla birlikte yetersiz kalması üzerine yeni arayışlara giren İzmir Büyükşehir Belediyesi İZSU Genel Müdürlüğü, sorunun çözümünde uygulanacak projeyi akademik araştırmalarla tespit etti. Dokuz Eylül Üniversitesi Teknoloji Geliştirme A.Ş. tarafından yürütülen “Atıksu Terfi Merkezlerindeki Kokunun Giderilmesine Yönelik Yöntemlerin Araştırılması ve Uygun Süreç Belirlenmesi” projesi kapsamında alternatif koku arıtma yöntemleri belirlendi. Bu yeni sistem dört pompa istasyonunda aynı anda hayata geçirildi.

“Kötü kokular giderildi”

İZSU Genel Müdürlüğü, merkez ilçelerde kurduğu koku giderim sistemi ile kötü kokuların önüne geçti. Yaptıkları yatırımlarda çevreye büyük önem verdiklerini belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, pompa istasyonlarında incelemelerde bulundu.

Torbalı’da 2 arıtma tesisi bulunuyor

İZSU’nun Torbalı’da iki adet arıtma tesisi bulunuyor. Biri 6 bin 912 metreküp kapasiteli Yazıbaşı Arıtma Tesisi, diğeri ise 21 bin 600 metreküp kapasiteli Muratbey Mahallesi’nde bulunan Torbalı tesisi. Her iki tesiste de özellikle gece vakti ve havanın rüzgarlı olduğu günlerde koku sorunu yaşanıyor. Bölge halkı, Torbalı’ya da koku giderim sisteminin kurulmasını istiyor.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ