Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam
Gazete Torbalı

Küçük Menderes’in kalbine hançer!

Küçük Menderes’in kalbine hançer!

İzmir’in çöp sorununu yıllardır çözemeyen Büyükşehir Belediyesi rotayı yine Küçük Menderes’e çevirdi. Daha önce Taşkesik’te yapmak istediği, ancak kamuoyunun büyük tepkisi ile karşılaşınca geri adım atmak zorunda kalan CHP’li İzmir Büyükşehir Belediyesi hiçbir ilçenin kabul etmediği çöp depolama alanı için yine Küçük Menderes ovasını seçti. Tire ile Torbalı arasında kalan verimli alana bir adet ‘katı atık transfer istasyonu’, bir adet de ‘ikinci sınıf çöp depolama alanı’ yapmak için harekete geçen İzmir Büyükşehir Belediyesi, konuyu Ekim ayı belediye meclisine taşıyacak. Meclisten geçmesi halinde Torbalı’nın yanıbaşında, tarım yapılan alana çöp depolama alanı yapılacak.

TORBALI’YA BÜYÜK ETKİLERİ OLACAK

Torbalı ile Tire arasına yapılması planlanan çöp depolama alanı Torbalı’yı derinden etkileyecek. Özellikle rüzgarların esme yönü, yer altı suları ve çöp kamyonlarının Torbalı’dan geçecek olması ilçeye telafisi mümkün olmayacak zararlar verecek.

İKİNCİ SINIF DEPOLAMA ALANI

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından gündeme getirilen ‘Katı atık transfer istasyonu’ için 759 bin 669,37 metrekare belirlenirken, ‘İkinci sınıf depolama tesisi’nin ise 783 bin 650,43 metrekarelik alanda yapımı planlanıyor.

BÜYÜKŞEHİR MECLİS ÜYELERİMİZ TOPLANTIDA OY VERECEK

İzmir Büyükşehir Belediye Meclisinde bu ay gündeme gelecek ikinci sınıf çöp depolama alanı kararı için Torbalılı belediye meclis üyeleri de oy kullanacak. Çoğunluğunu CHP’li meclis üyelerinin oluşturduğu Torbalılı meclis üyelerinin ne yapacağı merak konusu.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ