Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam
Gazete Torbalı

Siyasi inada kurban edildi


AK Partili Adnan Yaşar Görmez döneminde en son teknoloji ile inşa edilen belediye hizmet binası, CHP’li İsmail Uygur’un göreve gelmesiyle kaderine terk edildi. Torbalı’nın milyonlarca lira parası, siyasi bir inat uğruna çöpe atıldı

14 milyon 860 bin TL ihale bedeli ile 2016 yılında yapımına başlanan ve inşaatı bitirilen Torbalı Belediyesi yeni hizmet binası kaderine terk edildi. Bu binayı beğenmeyen İsmail Uygur, mevcut belediyenin yan tarafında yer alan otopark alanında başka bir bina için düğmeye bastı. Kaba inşaatı biten ve çalışmaların durduğu yeni bina dururken Uygur’un üçüncü bir belediye hizmet binası yapmak için harekete geçmesi tepkilere neden oluyor.

BORÇ EDEBİYATI İLE GELDİ, BORÇ EDEBİYATI İLE GİDİYOR

Göreve gelir gelmez bir önceki Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez’i karalama ve yıpratma politikası uygulayan İsmail Uygur, belediyenin borcunu afiş yaptırarak belediye binasına asmıştı. Borcu bahane ederek hizmet yapmakta zorlanacağını söyleyen Uygur’un 14 milyon TL’ye mal edilen yeni belediye hizmet binasını atıl duruma terk etmesi “büyük israf” olarak nitelendirildi. Yeni bina kararına büyük tepki gösteren AK Partili Belediye Meclis üyelerinin bu durumu meclis toplantılarında gündeme getirmeleri de fayda etmedi.

O İSTEMEDİ AMA BU BİNA SON TEKNOLOJİ

CHP’li Uygur’un beğenmediği yeni belediye binası son teknolojiye uygun olarak inşa edildi. İzmir’in en büyük ve en modern yapılarından biri olarak inşa edilen Torbalı Belediyesi Hizmet Binası, 12 bin 500 metrekarelik kapalı alana sahip ve bodrum, zemin dahil 5 kattan oluşuyor. Projeye göre; binanın zemin katında 470 metrekarelik alan üzerinde İmar Müdürlüğü, Yapı Kontrol Müdürlüğü, Yazı İşleri, evrak kayıt, vezne, merkezi santral, sosyal yardımlaşma gibi birimler yer alacak. Belediyeye gelen vatandaşlar için de aynı katta sosyal amaçlı bir iç bahçe projede yer alıyor.

HER KATINDA AYRI BİR HİZMET VERİLECEK

Birinci katta mali hizmetler, destek hizmetleri, ihale birimi, gelir şefliği, basın-yayın, temizlik işleri, park bahçeler, fen işleri, strateji gibi birimler ile bayan mescidi projelendirildi. İkinci kat ise 350 metrekarelik alan üzerinde çok amaçlı salon, 84 kişilik oturum bölümü, bilgi işlem, hukuk, insan kaynakları, emlak istimlak, kültür ve sosyal işler, yazı işleri birimleri ile nikah ve encümen toplantı salonlarına ayrıldı. Üçüncü katta ise özel kalem, başkan yardımcıları, danışmanlar, başkanlık makamı, bekleme salonu ile sosyal amaçlı alanlar oluşturuldu. Belediye hizmet binasının bodrum katında ise otopark, 580 metrekarelik arşiv, sığınak ile teknik birimler yer alıyor.

TORBALI HALKI BÜYÜK TEPKİ GÖSTERİYOR

Bir önceki yönetime karşı “intikam ve iz silme” politikası izleyen Uygur, göreve gelir gelmez Adnan Yaşar Görmez döneminde birim amirlerinin ve müdürlerin yerlerini değiştirerek köy hizmet binalarında pasif görevlere getirdi. Bununla da yetinmeyen Uygur, Görmez’in Göztepe Spor Kulübü’ne altyapı tesisi kurmak üzere tahsis ettiği arsanın sözleşmesini iptal etti. Ayrıca Adnan Yaşar Görmez’in Alpkent Mahallesi’ne kurduğu pazarı iptal edip başka yere taşıdı. Sağlık Ocaklarına ve muhtarlık binalarına tahliye kararı gönderen Uygur, Dağtekke’de bulunan köylü pazarını da yıktı. Devam eden altgeçit inşaatlarını durduran Uygur, sosyal marketi yıkıp, sosyal yardımları da bitme noktasına getirdi. Huzurevi sözleşmesini tek taraflı fesh eden Uygur, bakanlık ile belediyeyi mahkemelik etti. AK Partili Belediye’nin hiçbir hizmetine tahammül edemeyen Uygur’un bu “keyfi” uygulamaları, Torbalı halkının da büyük tepkisini çekiyor.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ