Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam
Gazete Torbalı

Belediyenin 2 yılda ilk icraatı


Torbalı Belediyesi, CHP Genel Merkezi’nin talimatı ve kamuoyu baskısı ile asgari ücreti 3100 TL olarak açıkladı.

İsmail Uygur, belediye işçilerinin beklediği müjdeyi dün verdi.

Zaten biz de iki gün önce çağrıda bulunup, tüm belediyelerde olduğu gibi Torbalı’da da belediyenin işçilere ödediği en düşük ücretin 3100 TL olması gerektiğini dile getirmiştik.

Uygur’un attığı bu adımı olumlu karşıladığımı belirtmek istiyorum.

Ancak…

Uygur’un yaptığı bu açıklama, belediyenin 2 yılını kurtarmaz.

2 yıldır Torbalı’da elle tutulur, gözle görülür bir tek hizmet göremedik.

Uygur’un göreve gelirken işten çıkardığı 500 civarı işçi kardeşimizi unutmadık.

Şimdi asgari ücreti 275 TL fazla verip, bunun şovunu yapmaya da kalkışmasınlar.

Zaten belediyede asgari ücret alanlar Temizlik İşleri ve Park-Bahçeler Müdürlüğü’nde çalışan gariban işçiler. Onların da sayısı belli. Uygur’un kendi döneminde işe aldığı diğer belediye personeli zaten asgari ücretin çok üzerinde maaş alıyorlar. 7-8 Bin lira maaşlardan bahsediliyor. Belki belediye bu konuda da bir açıklama yapar da, Torbalı kamuoyunu aydınlatır.

Daha birkaç ay önce belediye meclisinde, maaş ödemek için belediyenin taşınmazlarına satış yetkisi alan, “maaş ödeyemiyorum” deyip işçi çıkaran İsmail Uygur, bugün asgari ücreti 3100 TL yaptım deyip “şov” yapıyor.

Maaş vermek önemli değil, neticede kamu kaynaklarıyla bu maaşlar veriliyor. Önemli olan bu maaşları verirken hizmet konusunda geri kalmamak, belediyeyi borçlandırmamak, yatırım ve hizmetlere devam edebilmek, belediyenin kaynaklarını tüketmemek, arsalarını satmamak, projeler üretip ilçenin sorunlarına kalıcı çözümler üretebilmektir.

Bunları bir arada yaptığınız zaman başarılı bir belediyecilik yapmış olursunuz.

Aksi halde; “benden sonrası tufan” diyerek, maaşları bol keseden dağıtıp, 5 yıl boyunca yatarsanız, bir tek hizmet üretmezseniz, yapılan hizmetleri kaderine terk edip tahrip ederseniz, Torbalı’yı hizmetten yoksun bırakırsanız, maaş ödeyebilmek için belediyenin arsalarını satarsanız, belediyeyi borçlandırıp Torbalı’nın gelecek yıllarını ipotek altına alırsanız, o zaman verdiğiniz maaşın bir önemi kalmaz.

Sayın İsmail Uygur’un maaş konusunda yaptığı şovu, hizmet konusunda da bekliyorum.

İPEKLİ’YE HAKSIZLIK EDİLİYOR

Daha önce belediye basın birimi tarafından servis edilen bir haberde fotoğrafı kırpılan Torbalı Kent Konseyi Başkanı Sefer İpekli’ye haksızlık yapılmaya devam ediyor.

Bu kez de İpekli’nin yeni yıl mesajı belediye hoparlörlerinden yayınlanmadı.

Uygur’un mesajı yayınlandı, Erol Günaydın’ın mesajı yayınlandı, Muş-Bitlisliler Derneği’nin mesajı yayınlandı, muhtarlar derneği Başkanı Atatekin Doğan’ın mesajı yayınlandı, HDP’nin mesajı yayınlandı, Deva Partisi’nin mesajı yayınlandı, ama Sefer İpekli’nin mesajı yayınlanmadı.

Ben burada bir kasıt olduğunu düşünüyorum.

Çünkü, son 2-3 yıldır Torbalı’da Sefer İpekli’nin popülaritesi hızla yükseliyor. Son genel seçimlerde de İzmir’den Milletvekili adayı gösterildi. Tuncay Özkan, İstanbul’da aday gösterilmeyi kabul edip, İzmir’e gelmiş olmasaydı İpekli bugün TBMM çatısı altında CHP Milletvekili olarak görev yapıyor olurdu.

CHP Genel Merkezi ile yakın ilişkileri bulunan İpekli olmasaydı, CHP’nin Torbalı adayı İsmail Uygur değil, Övünç Demir olacaktı. Hatta hatırlarsanız Demir’in ismi açıklandı, bir hafta sonra değiştirildi.

Yani İsmail Uygur’un siyasi hayatında bu kadar hak sahibi olan, Torbalı’da CHP’nin belediyeyi almasının baş mimarı olan, tüm Torbalı’nın temsil edildiği Kent Konseyi gibi bir kurumun başkanı olan Sefer İpekli’nin bu yükselişi birilerini rahatsız ediyor.

Uygur’un popülaritesi düştükçe, İpekli’nin popülaritesi yükselmeye devam ediyor…

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ