Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam
Gazete Torbalı

Torbalı, konut aidatında çakıldı!

Torbalı, konut aidatında çakıldı!

2020 yılı markalı konut projeleri aidat değerleri analizi yayınladı. Aidat verilerinin bin 273 markalı konut projesi üzerinden değerlendirildiği 2020 yılı sonuçlarına göre, Torbalı en düşük konut aidatı ödenen üçüncü ilçe oldu

Markalı konutlar için ödenen aidat tutarlarını konu alan araştırmaya göre, aidat tutarları projenin bulunduğu konum, sosyal alanlar ve benzeri gibi kriterlere göre değişiklik gösteriyor. Kimi sitelerde bir kira değerine ulaşan aidatlarla ilgili, Reidin Araştırma Şirketi’nin bin 273 markalı konut projesi üzerinden değerlendirildiği 2020 yılı sonuçlarına göre, en düşük konut aidatı ödenen ilçelerden biri Torbalı oldu.

AİDAT REKORTMENİ İLÇELER

1273 adet markalı konut projesi üzerinden analiz edilen rapora göre, 2020 yılının en yüksek konut aidatı rekoru,13.07 TL/m2 ile İstanbul Şişli oldu oldu. İzmir Urla 5.8 TL/m2 ile ikinci olurken, üçüncü sırayı 3.7 TL/m2 ile Ankara Çankaya aldı.  Metrekare bazında en düşük aidat değerine sahip konut projesi ise ortalama 0.8 TL/m2 ile Ankara Sincan ilk sırada yer alırken, ikinci sıradaki en düşük yer İstanbul’da Şile 1.7 TL/m2, 1.9 TL/m2 ortalama ile Torbalı üçüncü sırada yer aldı.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ