Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Gazete Torbalı

İlçe Belediyelere ‘Otopark’ izni!

İlçe Belediyelere ‘Otopark’ izni!

TBMM Genel Kurulunda kabul edilen ve resmi gazetede yayımlanarak yasalaşan,  Türkiye Çevre Ajansının Kurulması ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi kabul edildi. Yeni kanuna göre ilçe belediyelerine açık ve kapalı otopark yapma ve işletme yetkisi verildi. Torbalı’nın da en büyük sorunlarından biri olan otopark konusu, yeniden gündeme geldi.

ŞEHİR İÇİ TRAFİĞİ RAHATLAR

Torbalı’da günden güne keşmekeş haline gelen şehir içi trafiği, inşa edilecek otoparklarla çözüme kavuşur. Tepeköy Mahallesi, Ertuğrul Mahallesi, Torbalı Mahallesi ve Ayrancılar’da acil ihtiyaç haline gelen otopark konusunda Torbalı Belediyesi’nin harekete geçmesi bekleniyor. 2 hatta 3 sıra park yapılan yoğun caddelerde, caddelerin de dar olması sebebiyle sık sık trafik kilitleniyor. Bu durumdan hem vatandaşlar, hem de esnaf oldukça şikayetçi.

OTOPARK HARÇLARI TORBALI’DA KALACAK

Düzenlemeyle bölge otoparkı yapma yetkisi ilçe belediyelerine verildiğinden, imar mevzuatı uyarınca belediyelerin otoparkla ilgili olarak elde ettikleri gelirlerin büyükşehir belediyesine aktarılması uygulamasına son veriliyor. İmar mevzuatı uyarınca belediyelerin otoparkla ilgili olarak elde ettikleri gelirler 5 yıllık imar programına göre hazırlanan kamulaştırma projesi karşılığında bölge otoparkı için gerekli arsa alımları ile inşasında kullanılacak, bu gelirler söz konusu amaç dışında kullanılamayacak.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ