Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam
Gazete Torbalı

Günaydın’dan Uygur’a kınama!

Günaydın’dan Uygur’a kınama!

Torbalı Belediye Başkanı İsmail Uygur’un belediye meclisinde”lanlı-lunlu” konuşmasına bir tepki de AK Parti Torbalı İlçe Başkanı Selman Günaydın’dan geldi. Uygur’un üslubunun siyasi nezaketten uzak olduğunu ifade eden Günaydın, “Güzel ilçemizi kutuplaştırmayı amaçlayan, asgari siyasi nezaketten uzak, çatışma ve gerilimden medet uman sığ bir siyasi tutumu benimseyen Sayın İsmail Uygur’u şiddetle kınıyoruz” dedi

Günaydın, yaptığı açıklamada; “Torbalı Belediye Başkanı Sayın İsmail Uygur’un, bugün yapılan belediye meclis toplantısındaki tavırları ve kullandığı galiz ifadeler, insani olgunluğa, siyasi ahlaka ve temsil ettiği makamın geleneğine yakışmamaktadır.  Torbalı’mız, farklı görüş ve düşüncelerdeki insanların birlikte huzur içinde yaşadığı, hoşgörü ve diyalog kültürünün beşiği durumundaki bir ilçedir. Güzel ilçemizi kutuplaştırmayı amaçlayan, asgari siyasi nezaketten uzak, çatışma ve gerilimden medet uman sığ bir siyasi tutumu benimseyen Sayın İsmail Uygur’u şiddetle kınıyoruz. Demokrasilerde siyaset, rekabet zemininde yapılır. Rekabetin tarafları ise siyasi partilerdir. Rekabetin esas ve meşru olduğu siyasi alanda, rekabetle beraber mutlaka bulunması gereken bir şey daha vardır ki, o da nezakettir. Nezaketten ve ahlaktan mahrum bir siyasi anlayışın topluma vereceği bir şey yoktur” dedi.

“SÖZ, SAHİBİNİN KALİTESİNİ GÖSTERİR”

Söz, sahibinin kalitesini gösterir diyen Günaydın, “Büyüklerimiz, ‘Üslub-u beyan, ayniyle insan’ diyerek, kişinin üslubunun, kişiliğinin en önemli yansıması olduğunu belirtmişlerdir. Milletin helal oylarıyla seçilmiş belediye meclis üyelerine karşı ‘lanlı-lunlu’ konuşmak, en hafif tabiriyle edepsizliktir. Siyaset bir kültürdür, bir edeptir, bir yaşama terbiyesidir, bir inceliktir. Siyasetçilerin edep yönetimini iyi bilmesi gerekmektedir. Maalesef Sayın Uygur bu konuda sınıfta kalmıştır. Cumhur İttifakı mensubu belediye meclis üyelerimiz tahriklere kapılmamış, yapılan edepsizliğe karşı edeplerini koruyarak demokratik haklarını kullanıp oturumu terk etmişlerdir. Kendilerini ferasetlerinden, nezaketlerinden, sabırlarından ve ilçemize karşı olan sorumluluklarını bilen tavırlarından dolayı kutluyorum. Hepsine çok teşekkür ediyorum.” Dedi.

“UYGUR’U MİLLET İTTİFAKI MECLİS ÜYELERİ DE ONAYLAMIYOR”

Günaydın, “Sayın Uygur mecliste bu çirkin ifadeleri kullanırken, Millet İttifakı içerisindeki meclis üyesi arkadaşlarımızın buna sessiz kalması, itiraz etmemesi, reddetmemesini de uygun bulmadığımızı ifade etmeliyim. Sayın Uygur’un bu kaba ve nobran tavırlarını onaylamadıklarını, özel sohbetlerde fırsat buldukça bizlere bu konuda yakınmalarda bulunduklarını biliyoruz. Buradan kendilerine bir çağrıda bulunmak istiyorum. Bu çirkin sözleri, bu argo dili reddettiğinizi lütfen açıklayın. Siyasette bu tür davranışların yeri hiçbir biçimde olamaz. Bizim önceliğimiz Torbalı’dır. Torbalı’nın huzuru, birliği ve beraberliği en değerli hazinemizdir. Bu ilçenin toplumsal barışını, bir kişinin siyasi hırslarına kurban etmeyeceğimizi hep birlikte gösterelim.  Bu vesileyle Torbalı’mızın çok değerli sakinlerine, kıymetli hemşehrilerimize şunu net olarak belirtmek, bir söz vermek istiyorum. Cumhur İttifakı olarak bizler, hiç kimseyle siyasetin itibarına gölge düşürecek bir çamur güreşi içine girmeyiz. Biz sorumlu davranacağız. Her şey hemşehrilerimizin gözleri önünde cereyan ediyor. Takdir Torbalı’nın değerli halkınındır. Ve unutmayalım ki, zaman her şeyin ilacıdır. Vakti zamanı geldiğinde, Torbalılı hemşehrilerimiz en doğru kararı verecektir” şeklinde konuştu.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ